Operacje z zakresu ginekologii plastycznej zaliczają się do tych , na które decyduje się w chwili obecnej sporo kobiet w różnym przedziale wiekowym. Głównie wynika to ze zwiększonej świadomości kobiet co do własnego wyglądu. Kolejnym, tak samo ważnym czynnikiem jest to, iż kobiety mocniej niż w przeszłości wierzą lekarzom. A ginekolodzy którzy zajmują się ginekologią plastyczną są naprawdę znacznie bardziej wykształceni. Przykładowym zabiegiem z tego działu będzie labioplastyka polegająca na plastyce warg sromowych.

Na zabieg ten głównie zdecydowane są panie, jakie będą mieć większe, zniekształcone lub asymetryczne wargi sromowe. Dzięki takiemu zabiegowi pacjentki są nie tylko w lepszym stanie psychicznym oraz poczują się bardziej wygodnie. Przede wszystkim bowiem nie muszą więcej męczyć się z otarciem skóry, lub z negatywnymi doznaniami w trakcie współżycia – . Przy labioplastyce wykorzystuje się szwy rozpuszczalne, dlatego szybko i dochodzi do wygojenia. Kobieta zobowiązana jest jedynie pamiętać o tym, by stosować się do zaleceń lekarza prowadzącego.

zabieg

Autor: 593rd Sustainment Command (Expeditionary)
Źródło: http://www.flickr.com

Innym zabiegiem jest laserowe obkurczanie pochwy, jakie uważane jest za zabieg bezbolesny. Ta nowa, nieinwazyjna metoda uelastycznienia pochwy dokonywana jest przy pomocy naprężenia jej ścianek. Dzięki temu zabiegowi pacjentki mogą pochwalić się poprawą jakości pożycia seksualnego. Rekonwalescencja po zabiegu nie zajmuje wiele czasu. Zazwyczaj dokonywanemu przy użyciu lasera obkurczaniu pochwy poddają się pacjentki, jakie czują obniżenie napięcia oraz rozluźnianie pochwy, na przykład w skutek porodów, czy przy procesie starzenia – czytaj nieco więcej . Rezultaty są długotrwałe oraz szybkie, a to właśnie motywuje panie najmocniej do zrobienia takiego zabiegu.

Bez zwlekania zobacz artykuł w serwisie publikującym pokrewne informacje. Są równie pasjonujące, ponieważ odnoszą się do tego samego zagadnienia.

Każda kobieta, która podda się takiemu zabiegowi musi przede wszystkim pamiętać o tym, aby skorzystać z usług sprawdzonej placówki, ponieważ dzięki temu będzie mieć pewność, że jej zdrowiu i życiu nic nie będzie zagrażać, a sam zabieg będzie wykonany prawidłowo. Nota bene, odnosi się to do pozostałych zabiegów, które powiązane są z ginekologią plastyczną. Opłaca się wybierać specjalistyczne kliniki, cenione za to, iż właśnie w tej specjalizacji są bezkonkurencyjne. To zagwarantowanie skuteczności zabiegu a także satysfakcji kobiety.