Każdy z nas zapewne wielokrotnie przekonał się na własnej skórze co to nagniotki. W trakcie wielokilometrowych pieszych włóczęg górskich w niekomfortowym obuwiu, bądź w trakcie uciążliwej pracy wychodzą na palcach stóp, dłoniach nagniotki. Jest wiele przeróżnych sprawdzonych sposobów na pozbycie się nagniotków. Mogą to być zarówno specyfiki sprzedawane w aptekach jak i domowe sposoby.

Autor: A.A.
Jeśli boimy się założenia niewygodnych butów i obtarcia bolącego miejsca idąc do punktu aptecznego możemy zastosować jeden z licznych domowych metod na pozbycie się odcisków.

Bardzo Ci się spodobał prezentowany artykuł? Jeżeli tak, to zobacz także praktyczne wskazówki, które posiadają pokrewne informacje na podnoszony temat – jeśli chcesz, to zbadać kliknij tutaj!

Odpowiednie specyfiki znajdziemy z pewnością w niejednym gospodarstwie domowym.

Do likwidowania nagniotków możemy użyć kawałek czosnku, którym pocieramy pęcherz, rozgotowanej w occie cebuli, którą nakładamy na pęcherz i zawijamy bandażem. Pomocnym specyfikiem, jaki znajduje się w każdym domu jest torebka naparzonej herbaty ekspresowej, którą przykładamy na odcisk. Stosownym sposobem na usuwanie pęcherzy jest nałożenie skórki cytryny, smarowanie olejkiem rycynowym. Dla szybszego efektu pożądane byłoby te metody zastosować na noc, używając bandaż. Warto jednak nie zapomnieć, że zanim użyjemy jakikolwiek środek do usuwania odcisków trzeba przede wszystkim wymoczyć nogi.

Wybierając się na długą włóczęgę pieszą pożądane byłoby zabrać ze sobą podręczną apteczkę wyposażoną w potrzebne medykamenty za pomocą, którym możemy złagodzić ból wywołany pojawieniem się odcisków. Poza domem najlepiej się sprawdzą produkty do nabycia w aptekach. Mogą to być kremy, płyny, plastry, które najczęściej przynoszą natychmiastową ulgę i wygodę w dalszej wędrówce. Trzeba też pamiętać, że wprawdzie zabiegi usuwania odcisków wydaje się banalną sprawą to jednak osoby cierpiące na cukrzycę czy też mające problemy z krążeniem nie powinny same usuwać pęcherzy gdyż może dojść do zakażenia.

Niezbędna będzie Ci kompleksowa treść na podobny temat? Szczegółowych zagadnień poszukaj na naszej nowej stronie. Miłej lektury!

W takim wypadku trzeba udać się do doktora.

W związku z tym, że jak wiadomo lepiej zapobiegać niż leczyć warto zastosować się do kilku zasad. Najistotniejsze to wygodne obuwie, dobrane do stopy . Niesłychanie ważna jest higiena i pielęgnacja stóp, dokładne osuszanie skóry po kąpieli.