Jaśniejący uśmiech prezentujący śnieżnobiałe ząbki to nie tylko przymiot człowieka sukcesu, ale także marzenie niejednej z nas.
Codzienna higiena ząbków. To do znudzenia przypominane zdanie wydaje się zrozumiałe.

Gabinet SPA

Autor: Giorgio Minguzzi
Źródło: http://www.flickr.com
Niemowlak

Autor: Trevor Leyenhorst
Źródło: http://www.flickr.com
Niestety, badania pokazują, że dalej wiele osób niedostatecznie dba o codzienną higienę uzębienia czy też czyści zęby na chybcika. Warto więc przypomnieć, że szczotkowanie ząbków przez 3 minuty przynajmniej dwa razy dziennie, a najodpowiedniej każdorazowo po posiłku, jest kluczowe w walce o ładny uśmiech. Poza ząbkami należy czyścić również język, na jakim zbierają się liczne bakterie tworzące nalot. Poniektóre szczoteczki posiadają specjalną nawierzchnię czyszczącą określoną dla mycia języka. Czyszczenie zębów nie ogranicza się jednakże tylko do szczotkowania. By efektywnie zadbać o zęby, musimy także za każdym razem dokonywać czyszczenia przestrzeni międzyzębowych z pomocą nici dentystycznych, jakie przeważnie zawierają fluor. Nitkowania winniśmy dokonywać z góry na dół, by nie ranić dziąseł. Celem zwiększenia ochrony jamy ustnej, należy też płukać ją specjalnymi płynami.
Soczewki

Autor: Patrick Strandberg
Źródło: http://www.flickr.com
Odkładanie się nazębnego kamienia to proces naturalny, który tyczy się nawet ludzi myjących zęby każdorazowo po posiłku.

Poszukujesz następnego tekstu na opisywany tu problem? Jeśli tak, to ten wyczerpujący artykuł (http://margaretka-swietokrzyska.pl/) z całą pewnością również uznasz za zajmujący.

Do jego budowy przysparzają się pozostałości pożywienia, drobnoustroje i substancje zawarte w ślinie. Nie jest możliwe bezpieczne jak też efektywne usunięcie go na własną rękę w domu.

Z tej przyczyny, ażeby zadbać o uzębienie, stomatolodzy zalecają raz na sześć miesięcy wybrać się do gabinetu dentystycznego na zabieg mieniony scalingiem. Przy tej okazji stomatolog (pełna oferta do pobrania – stomatolog warszawa wola) wypełni wszelakie ubytki. Czasami konieczne jest tak zwane leczenie kanałowe.