Wysiłkowe nietrzymanie moczu to częsty problem dotykający panie w wieku okołomenopauzalnym i wieloródek. Ocenia się, iż co piąta pani boryka się z tymże schorzeniem. W obu wypadkach jest to konsekwencja rozciągnięcia pochwy i nadwątlenia mięśni dna miednicy, skutkiem czego zmienia się kąt nachylenia cewki moczowej. WNM postępuje z wiekiem, a kurowane we wczesnej fazie daje szanse na kompletne wyleczenie przy zastosowaniu nieinwazyjnych technik. Wysiłkowe nietrzymanie moczu przejawia się mimowolnym popuszczaniem moczu nawet w trakcie niedużego wysiłku takiego jak: kichanie lub w trakcie dźwigania.

laser

Źródło: foter.com
Leczenie WNM z pomocą lasera polega na odbudowaniu struktury tkanek łącznych gwarantując wzmocnienie powięzi wewnątrzmiedniczej jak też przywracając należyty kąt nachylenia cewki moczowej oraz jej normalną funkcjonalność. Laserowe leczenie WNM jest bezbolesne i nie wymaga hospitalizacji. Do aktywności seksualnej możesz wrócić po mniej więcej tygodniu.

Czy chciałbyś zobaczyć tę tematykę z całkiem innej strony? Jeśli tak, to przeczytaj też wpisy z www, które odnajdziesz gdy klikniesz tutaj.

Zabieg polega na obkurczeniu pochwy oraz obszaru ujścia cewki moczowej. W zależności od stopnia nasilenia symptomów poleca się wykonanie od 1 do 2 zabiegów z miesięcznym odstępem pomiędzy nimi. Rezultat zabiegu dostrzegalny jest po upływie miesiąca od dnia jego przeprowadzenia. Dzięki naświetlaniom ścian pochwy laserem oraz zainicjowaniu ich samoistnej regeneracji, przywrócone zostaje naturalne ph w pochwie, zwiększa się jej naprężenie oraz ilość nawilżenia, co wpływa na polepszenie jakości życia codziennego.

Nietrzymanie moczu leczenie laserem to zabieg całkowicie bezbolesny a na dzień dzisiejszy jest najmniej inwazyjną metodą kuracji – .

Czy masz ochotę przeanalizować nowe informacje na prezentowany tu problem? Kliknij zatem ten link i zobacz więcej porad tutaj o zbliżonej tematyce.

W wypadku pań w zaawansowanej fazie wysiłkowego nietrzymania moczu medycy sugerują zabiegi chirurgiczne, realizowane w ramach chirurgii jednego dnia, przynoszące natychmiastowy rezultat i wysoką skuteczność. O możliwościach zastosowania danej metody pacjentka jest informowana w czasie wizyty konsultacyjnej, po przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego oraz badania ginekologicznego. Zabiegi laserowego WNM mogą być realizowane wyłącznie przez ginekologa, co gwarantuje skuteczność leczenia.

Jakim sposobem odnaleźć ośrodek oferujący tego typu zabiegi w swoim mieście? Sugeruję napisać w wyszukiwarkę internetową frazę: klinika ginekologiczna Wrocław – Gyncentrum.