Niezależnie od obszaru medycyny, prócz dbałości o podejmowanie właściwych leczniczych kroków, tak samo istotna jest troska o urządzenia wykorzystywane podczas wszelkiego rodzaju zabiegów. Nie każde bowiem wykorzystywane są jedynie raz, a po dokonaniu określonych czynności medycznych wrzucane do odpowiednich pojemników. Znaczna większość tego rodzaju sprzętów służy wielu pacjentom, a co się z tym wiąże utrzymanie wysokiego poziomu ich czystości staje się kwestią priorytetową.

urządzenie dezynfekujące

Autor: YUCHIA CHUNG
Źródło: http://www.flickr.com
W temacie utrzymania koniecznych standardów czystości medycznych sprzętów pomocna staje się tzw. myjnia dezynfektor. Zapewnia ona efektywne mycie i dezynfekcję zróżnicowanych narzędzi, dlatego też idealnie spisuje się nie tylko w większych placówkach o charakterze medycznym, lecz też w laboratoriach i klinikach stomatologicznych.

Zaciekawił Cię nasz wpis? Więc zachęcamy Cię – przeglądnij następną stronę i dokonaj oceny naszych prób. W przypadku jakiś zastrzeżeń – pytaj!

Takie urządzenie składa się m.in. z komory nieprzelotowej jednodrzwiowej, drzwiczek mogących pełnić rolę stolika dla wyciąganych narzędzi, komory myjni włącznie z elementami funkcjonalnymi tj. ramionami spryskującymi, elementami grzewczymi, jak również suszarek, pojemników, tac narzędziowych, itp. Działanie danych części ułatwiają sterowniki i specjalistyczne oprogramowanie. Warto dodać, że myjnia dezynfektor gwarantuje powtarzalny przebieg procesu mycia i dezynfekcji sprzętu (zatem oferuje spełnienie wytycznych opisanych w jednej z norm – DIN 58952-3), możliwość kontroli parametrów procesu (np. temperatury), walidacji procesu, przeprowadzenie testów kontrolnych, oszczędność środków stosowanych do czyszczenia czy czasu samego personelu – Zakład Naprawy Aparatury Medycznej w Świdnicy.

dezynfekcja

Autor: Jérôme Decq
Źródło: http://www.flickr.com
Szczególną uwagę do zachowania czystości oraz sterylności narzędzi przywiązuje także Planmeca – globalny lider produkcji nowoczesnych urządzeń medycznych, spotykanych w wielu sektorach opieki zdrowotnej – planmeca świdnica.

Nie możesz się doczekać kolejnych ciekawych wpisów na ów temat? Przekazujemy Ci fantastyczną informację – kliknij koncentratory tlenu w podany link i ciesz się czytaniem.

W zakresie oferowanych przez nią produktów można odnaleźć między innymi unity stomatologiczne (czyli fotele dentystyczne z dodatkowym wyposażeniem, na przykład monitorami, stojakami na konkretne sprzęty, itp.), rentgeny, rozwiązania programowe (oprogramowanie przetwarzające obraz i inne rozwiązania cyfrowe) i wiele innych. Trzeba podkreślić, iż w czasie wytwarzania sprzętów, Planmeca opiera się na licznych badaniach, współpracy z ekspertami zajmującymi się tematyką zdrowia, a co najistotniejsze – zapewnia właściwą higienę sprzętu poprzez dobór wysokiej jakości materiałów, konstrukcji i znakomitych parametrów technicznych.