Dzięki temu lekarz może przyczynić się do wykurowania wielu zaburzeń siatkówki, w tym jaskry, retinopatii cukrzycowej lub zakrzepów naczyń. Na czym polega działanie laseroterapii i co należy wiedzieć, jeżeli i my jesteśmy zdecydowani na powyższy zabieg? Wspomniana laseroterapia przede wszystkim polega na punktowym naświetlaniu zmian patologicznych siatkówki przy pomocy lasera. Przez to niszczone są niedostatecznie ukrwione części siatkówki, co powstrzymuje rozwój danej przypadłości i nie pozwala na wystąpienie powikłań. Co więcej przedstawiana metoda leczenia ma właściwości ograniczające obrzęk siatkówki, a także minimalizuje niebezpieczeństwo jej odwarstwienia.

Oczy

Autor: Kimberley Struwig
Źródło: http://www.flickr.com

Każda instytucja medyczna może stosować inny laser, najważniejsze to zdecydować się na lekarza mającego doświadczenie i wiedzę, w jaki sposób obchodzić się ze sprzętem, który powinien być wysokiej jakości. Tylko w takim wypadku nie będziesz musiał bać się o komplikacje, jakie w prawidłowo wykonanym zabiegu nie powinny wystąpić. Ich ryzyko jest małe. Występują bardzo rzadko, a można wśród nich wymienić m.in.

Interesujący artykuł, prawda? Jeżeli więc masz ochotę poznać podobny materiał, sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy, to również będzie w Twoim.

mroczki pojawiające się przed oczami czy ograniczenie pola widzenia. Możliwe jest również podrażnienie oka, jakie może trwać do kilku tygodni.

Jeśli mamy jakieś obiekcje, powinniśmy zgłosić się na wizytę kontrolną i zweryfikować czy wszystko idzie we właściwym kierunku. Mówiąc o laseroterapii siatkówki należy jeszcze dodać kilka ważnych informacji dla samego pacjenta, by mniej się denerwował i zdawał sobie sprawę, co go czeka. Na początku badana jest ostrość wzroku, a potem pielęgniarka podaje krople, jakie rozszerzą źrenice i znieczulą oko. Następnie dochodzi do samego naświetlania, w czasie którego prawdopodobne jest odczuwanie lekkiego kłucia, a do kilku godzin po zabiegu można mieć dyskomfort w widzeniu. Po zabiegu pacjent nie powinien kierować pojazdami.

Wiedząc, jak się odbywa laseroterapia siatkówki, łatwiej będzie ci podjąć decyzję co do jej przeprowadzenia. Jeżeli chcesz otrzymać więcej danych, najlepiej odwiedź instytucję medyczną, w jakiej planujesz mieć zabieg, a dowiesz się wymaganych szczegółów i rozwiejesz wątpliwości, jakie cię niepokoją.

Skoro zaciekawił Cię prezentowany tu tekst, to sprawdź też pomocny portal – on również zawiera ciekawe wiadomości.

Więcej informacji na ten temat odnajdziesz tu: Optegra.