Za wyposażenie domowej apteczki musi odpowiadać jedna, dorosła osoba. Ona będzie odpowiedzialna nie tylko za wyposażenie, ale również za bezpieczeństwo przechowywania panaceów. Apteczka domowa musi znajdować się w suchym oraz zaciemnionym miejscu, a więc nie powinna to być kuchnia czy łazienka.

Apteczka domowa musi być

apteczka pierwszej pomocy

Źródło: flickr.com

dobrze ochroniona przed maluchami. Wolno w niej przechowywać jedynie specyfiki wyraźnie opisane: nazwa specyfiku, przeznaczenie, termin ważności jak też dawkowanie. Nie wolno nagromadzać nazbyt dużej liczby lekarstw.Panacea należy przechowywać w ich własnych, osobnych opakowaniach.

Jeśli opisywany wątek nieprawdopodobnie Ci odpowiada, to aby uzyskać dodatkowe dane na to zagadnienie, pójdź dalej (https://centrumsella.pl/centrum-stomatologiczne/nasz-zespol/) i kliknij tu.

Nie należy ich przelewać bądź przesypywać. Wieczko każdego pojemniczka powinno zostać dokładnie zamknięte. W większości domowych apteczek znajdują się przede wszystkim medykamenty. Opakowanie medykamentów zakupionych na receptę winno być parafowane inicjałem osoby, jaka zażywa dany preparat. W ów sposób nikt inny z lokatorzy nie zastosuje owego medykamentu. Wśród pastylek, które mogą być stosowane przez całą rodzinę, warto wybrać przeciwbólowe, leki na przeziębienie, przeciw stresowi, farmaceutyki działające przeciw wzdęciom i zaparciom, środki na wątrobę, trzustkę.

Jeśli pragniesz rozszerzyć swą znajomość rzeczy z ten temat, to zachęcam do mojej strony. Należy wejść w moje łącze i voila.

Warto sprawdzić: Świat Leku. Poza farmaceutykami warto pamiętać o maściach na rany, działającym przeciwzapalnie, chłodząco, środkach do nacierania ciała, plastrach rozgrzewające oraz farmaceutykach do płukania gardła i kroplach do oczu w jednorazowych opakowaniach.

Apteczka pierwszej pomocy. W domowej apteczce powinien znaleźć się sprzęt medyczny

Zielona apteczka

Autor: Medisave UK
Źródło: http://www.flickr.com

konieczny do opatrywania ran zaistniałych w wyniku oparzenia, zranienia, itd. Przynależą do nich: jednorazowe rękawiczki, bandaże o przeróżnej szerokości, w tym opatrunki rozciągliwe, chusty trójkątne, gaza i wata opatrunkowa, nożyczki do krojenia bandaży, agrafki, pęsety, woreczek na lód, plastry, płyn dezynfekujący rany, np. woda utleniona. W każdej apteczce obowiązkowo powinien się znaleźć także termometr lekarski i termofor.
Domowa apteczka powinna być przeglądana co kilka miesięcy. Należy z niej wyjmować przeterminowane medykamenty, leki bez opakowań, wyschnięte maści i krople. Wszelkie leki, jakie nie nadają się już do użycia, musimy wyrzucać do specjalnych zbiorników na środki farmakologiczne, nie zaś razem ze śmieciami domowymi.