Okulary dodają powagi. Odpowiednio dopasowane potrafią poprawić ogólny wizerunek noszącej je osoby i sprawić, że zacznie wyglądać ciekawiej. Natomiast źle dopasowane oprawki nie tylko mogą zniekształcić wygląd twarzy, ale powodują, że będzie się wyglądać starzej, a niekiedy nawet karykaturalnie.

Szkła korekcyjne

Autor: Epicantus
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli zapomnieć o prezencji i skupić się na innych kwestiach związanych z koniecznością poprawy wzroku, na sam przód wysuwają się najróżniejsze niedogodności oraz ograniczenia które wynikają z użytkowania wszelkiego typu medycznych wyrobów korygujących jakimiś sposobami wady wzroku.

Okulary – http://rajsoczewek.pl/ray-ban – mogą ograniczać możliwości aktywnego uprawiania niektórych sportów, powodują także refleksy spowodowanie promieniami słonecznymi. Dodatkowo po dłuższym czasie noszenia mogą się pojawić czasami bolesne rany na nosie. Może się tak dziać zwłaszcza wtedy, gdy nosząca je osoba będzie mieć nietypową albo bardzo dużą wadę wzroku, jaką można skorygować tylko ciężkimi szkłami. Oczywiście osoba która nosi okulary powinna także uważać aby się nie potłukły, kiedy się je ściągnie.

Alternatywnym rozwiązaniem dla okularów są coraz bardziej popularne obecnie szkła kontaktowe. Przy ich pomocy osoba mająca wadę wzroku nie będzie już tak bardzo ograniczana pod względem aktywności fizycznej, może z powodzeniem uprawiać większość

Osoba w okularach

Autor: Ryan Hickox
Źródło: http://www.flickr.com

dyscyplin sportowych. Ale także soczewki (www.rajsoczewek.pl/) mają swoje wady. Zależnie od rodzaju używanych szkieł kontaktowych należy szczególną wagę przywiązywać do ich regularnego czyszczenia i nawilżania. Soczewki będą się zużywać po pewnym czasie, zatem pojawia się konieczność ich wymiany, co wiąże się z kolejnymi wydatkami, poza stałymi wydatkami na płyny do szkieł.

Wrażliwi pacjenci mogą czuć podrażnienie spojówek, narzekać na nadmierną suchość oka lub kłopoty z widzeniem. Tak więc nie wszyscy mogą nosić soczewki. Tak więc jeżeli ktoś nie będzie chciał nosić okularów, a oczy nie przyzwyczajają się do szkieł kontaktowych, z pomocą może przyjść korekcja wzroku (np. tutaj: korekcja wzroku w Klinice Okulistycznej Lexum). Zabieg ten jest przeprowadzany za pomocą lasera, ma na celu całkowitą lub częściową likwidację istniejącej wady i w dużej części sytuacji może na stałe poprawić jakość wzroku. Można wziąć pod uwagę tę coraz popularniejszą metodę, która od wielu lat zyskuje wielu zwolenników (profesjonalna korekcja wzroku).