Które przyzwyczajenia, częstokroć niekontrolowane, przySPArzają się do pogarszania stanu naszych zębów? Mnóstwo z nich powiązanych jest z pracą w biurze, np. kilkugodzinne przeżuwanie gumy, stosowanie zębów miast nożyczek i podjadanie przy pececie.

Problem w dużym stopniu tyczy się także studentów, uczniów a także komputerowych graczy. Zobacz, jak dbać o zęby (leczenie kanałowe mikroskopowe) w miejscu pracy.
Poniżej spis nawyków wpływających negatywnie na stan zębów. Staraj się je wykluczyć, aby polepszyć stan uzębienia.
Kawa

Autor: Segafredo Zanetti
Źródło: Segafredo Zanetti
zaufanie

Autor: Lambertz
Źródło: Lambertz

Wkładanie palców do ust. Nie idzie wyłącznie o całkiem powszechne obgryzanie pazurów lub skórek, które szkodzi nie wyłącznie zębom, ale także dłoniom. Bardzo często osoby siedzące przed kompem trzymają zwyczajnie palce w buzi. Czasami obskubują usta, dłubią w ząbkach bądź… czyszczą w ten sposób paznokcie. Pracownicy przeglądający gazety albo liczący banknoty często posiłkują się oblizywaniem paluchów, aby łatwiej poradzić sobie z rozdzielaniem papieru. Każda taka operacja niesie z sobą miliony mikroorganizmów, jakie zgarniamy z klawiatury peceta, smartfona, pieniążków albo wspólnej kuchni czy toalety. Wilgotne jak też ciepłe środowisko w ustach jest doskonałym inkubatorem dla wszystkich zarazków, które dostają się do naszego ciała. Stąd już blisko nie wyłącznie do problemów z dziąsłami a także zębami, lecz też poważniejszych zakażeń układu – sprawdź gabinet stomatologiczny.

Podtrzymywanie brody. Znudzeni lub zamyśleni przed pecetem, często posiłkujemy się ręką, która podtrzymuje nasz podbródek. Dzięki temu zagryzamy mocniej zęby, jakie napierają na siebie z dużą siłą. Jeśli coś nas wyraźnie złości, możemy też nieświadomie nimi chrobotać.

Czy uzupełniające wiadomości odnoszące się do poruszanej tu kwestii byłyby dla Ciebie pomocne? Jeżeli tak, kliknij ten link – to wiarygodne omówienie.

Stąd już jeden krok do kłopotów ze szkliwem. Pamiętaj też ażeby raz na sześć miesięcy odwiedzić gabinet stomatologiczny – Ortodonta .