Powiększanie biustu własną tkanką tłuszczową jest alternatywą dla implantów silikonowych. Jest to metoda powiększenia biustu, która charakteryzuje się mniejszą ingerencją w ciało kobiety, stąd mówi się, iż jest to nieinwazyjne powiększanie piersi. Niestety, chociaż znane są badania naukowe potwierdzające bezpieczeństwo oraz skuteczność powiększania biustu tym sposobem, niemożliwe jest jednoznaczne stwierdzenie, czy jego atuty są wystarczające, aby zapomnieć o ryzyku, jakie niesie z sobą zabieg.

zabieg, operacja

Autor: 593rd Sustainment Command (Expeditionary)
Źródło: http://www.flickr.com
Przeszczep tłuszczu do biustu, nazwany też lipoiniekcją, polega na pobraniu za pomocą używanych do liposukcji strzykawek jak też igieł tkanki tłuszczowej z lokalizacji, w których występuje ona w nadmiarze, na przykład z brzucha lub pośladków (względnie liposukcja twarzy).

Hej, sprawdź to operacja przepukliny kręgosłupa, jeżeli dotąd nie wiesz o tej ciekawej stronie a przekonasz się, że jest ona dla Ciebie bardzo użyteczna.

Następnie, po stosownym przygotowaniu tkanka tłuszczowa wstrzykiwana zostaje w wybrane okolice . Przeważnie przeszczep tkanki tłuszczowej wykorzystuje się do powiększania ust lub wypełniania głębszych bruzd na twarzy. Ilość przeszczepianej tkanki jest wówczas nieduża, wynosi do kilkudziesięciu cm³. Konsekwencje operacji nie są stałe – na ogół część tkanki tłuszczowej wchłania się po upływie pół roku.

Powiększanie piersi tkanką tłuszczową miało swoje początki w latach osiemdziesiątych. Metoda ta jednak od razu zdobyła grono oponentów, zwracających uwagę na możność tworzenia się w piersiach torbieli i blizn tkankowych.

Nie masz ochoty, żeby ciekawe teksty Ci umknęły? Zatem zapewne wpadnie Ci w oko kluczowa witryna, na której możesz przeglądać świeże posty.

Okazało się również, iż na poziomie badań profilaktycznych rozróżnienie zwapnień spowodowanych rakiem piersi i przeszczepem tkanki tłuszczowej jest nader trudne. Rozwój oprzyrządowania stosowanego w diagnostyce raka piersi, szczególnie powstanie aparatów do cyfrowej mammografii, umożliwia współcześnie lepsze rozróżnienie pomiędzy łagodnymi oraz złośliwymi zmianami w piersiach.

piersi, biust

Autor: IQ Medica
Źródło: www.iqmedica.pl
Ponadto, ulepszeniu uległy również techniki chirurgiczne stosowane w przeszczepach tkanki tłuszczowej, zapewniając uzyskanie lepszych wyników. Obecnie nie mamy dostatecznie jasnych przesłanek, ażeby potwierdzić bezpieczeństwo zabiegu przeszczepu tkanki tłuszczowej. Z pewnością operacyjne powiększanie piersi z użyciem silikonowych protez jest zabiegiem bardziej inwazyjnym niż lipoiniekcja. Jeśli chodzi o przeszczep tłuszczu do biustu cena nie jest niska. Przeszczep tkanki tłuszczowej do biustu pozwala na powiększenie biustu max. o 1 rozmiar miseczki biustonosza.