Temat implantów pojawia się już od jakiegoś czasu, zaś opinie są bardzo różnorakie. Wiele osób nie decyduje się na nie mówiąc, że wpływają one choroby jamy ustnej, a jednocześnie to, iż organizm błyskawicznie je odrzuca. A jak jest w rzeczywistości?

wybór leków

Autor: aussiegall
Źródło: http://www.flickr.com
Implant to sztuczny korzeń zęba w kształcie śruby, który jest wykonany z tytanu. Jest to metal, który nie uczula oraz łączy się z kostną tkanką. Po nawierceniu kości umieszcza się go w szczęce lub żuchwie, w dalszej kolejności zaś mocuje się na nim łącznik jak i porcelanową koronę. Cała konstrukcja jest wytrzymała, tak samo jak naturalny ząb. Możemy więc po całym zabiegu jeść swoje ulubione potrawy, bez ryzyka, iż coś się stanie z naszym nowym zębem.
Zabieg wczepienia tytanowego elementu implantu nie jest zbyt długi, bo zajmuje jedynie w okolicach 30 minut. Jednakże do chwili zrekonstruowania zęba upływa sporo czasu.

Nie zwlekaj! Jeżeli zaciekawiły Cię zawarte tu treści, to zapewne bieżąca notka (nellfit.pl/13-zdrowe-slodycze-bez-cukru) na ów temat też Cię skusi. Spójrz na tekst o tym zagadnieniu.

Jednak dopiero po trzech-sześciu miesiącach, gdy sztuczny korzeń będzie zrośnięty z kością, może osadzić się na nim łącznik, natomiast po okresie kilkunastu dni pozyskuje się wycisk, aby przygotować koronę. Najlepiej taki zabieg przeprowadzić w najbardziej odpowiednim miejscu, a jeśli implanty (zobacz tutaj: implant zęba wrocław) Płock oferuje tego rodzaju usługi – tutaj ->

Utrzymanie się implantu aż w osiemdziesięciu procentach jest zależne od pacjenta. Należy bardzo starannie oczyszczać zęby i chodzić co pewien czas na kontrolę do dentysty. Przy niedostatecznej higienie jamy ustnej wokół implantów mogą gromadzić się bakterie, natomiast to może spowodować miejscowy stan zapalny dziąsła, a w dalszej kolejności zakażenie kości. Rezultatem będzie odrzucenie wszczepu. Trzeba więc pamiętać o wizytach u stomatologa, żeby sprawdzać stan implantów oraz zębów. A jak dentyści Płock gwrantuje najlepszych specjalistów.