Uzależnienie to nastrój psychiczny i fizyczny, który jest konsekwencją interakcji pomiędzy organizmem a substancją psychoaktywną, objawiający się koniecznym korzystaniem z komputera stale lub czasowo, by doświadczyć jego oddziaływania albo uniknąć przykrego samopoczucia który jest konsekwencją abstynencji.

Symptomy uzależnienia od komputera: gdy czujemy się zupełnie pochłonięci Internetem, doświadczamy uczucia jakbyśmy byli porwani przez komputer, bezustannie nasze myśli krążą wokół niego, również kiedy go nie używamy. Żeby osiągnąć satysfakcję, odczuwamy przymus korzystania z komputera przez coraz dłuższy czas. Czujemy niemożność weryfikowania czasu używania Internetu.

Strona internetowa

Autor: Chris Dlugosz
Źródło: http://www.flickr.com

Gdy próbujemy ograniczyć używanie komputera lub całkiem z niego zrezygnować, czujemy napięcie i podenerwowanie.

Nie ma najmniejszych wątpliwości, że to jest naprawdę praktyczna oferta, odnosząca się do wartościowych artykułów. Poznaj ją teraz.

Używamy Internetu by uwolnić się od nieprzyjemności albo kiedy dokucza nam wrażenie nieudolności, winy, lęku albo przygnębienia. Okłamujemy najbliższych, aby zatuszować swoje rosnące zaangażowanie w Internet. Wystawiamy na szwank lub ryzykujemy utratę ważnego związku, zatrudnienia, szansę nauki lub karierę z powodu Internetu.

W takich sytuacjach niezastąpiony jest sprawdzony psycholog, który na pewno wesprze w walkę z tym dylematem. Dzięki zastosowaniu wyspecjalizowanej kuracji pewne jest pozbycie się tego typu przypadłości.

Dziecko przy komputerze

Autor: Kevin Jarrett
Źródło: http://www.flickr.com
Symptomy uzależnienia od Internetu u nastolatków przebiegają bardzo podobnie. Nastolatek zamiast się uczyć udaje, że się uczy, kiedy tymczasem dzień i noc surfuje po sieci(kliknij i zobacz). W trakcie surfowania wchodzi w położenie podobne do amoku. Usiłowania ograniczenia czasu spędzonego przy komputerze napotykają na silny opór, nawet wściekłość.

Jeżeli masz zamiar pogłębić swoją wiedzę na ten temat, to czytaj jeszcze następne informacje. Wystarczy kliknąć w poniższy link.

Niechętnie widuje się ze znajomymi, nie ma przyjaciół, częściej wybiera granie w sieci niż zabawy na świeżym powietrzu. Nie umie odpoczywać. Nie wzrusza się. Szkodliwe przyzwyczajenie dziecka od surfowania po necie, należy rozpoznawać nie tyle jako przypadłość na którą cierpi, lecz jako objaw kłopotów dziecka i jego bliskich. W takiej sytuacji może pomóc leczenie odwykowe i rozmowa z terapeutą.