Od pewnego czasu zwiększyło się w naszym kraju zaciekawienie trzustką, która do tej pory była nieco zapomnianym organem wewnętrznym w naszym ciele.
Podstawowym zadaniem trzustki okazuje się być wytwarzanie insuliny.

kosmetyka
Zaś chora trzustka, oznacza ryzyko zachorowania na raka trzustki. Rak trzustki to jeden z najpoważniejszych nowotworów. Późno daje o sobie znać, początkowo jego objawy są mylone z częstymi przypadłościami. Później ciężko go wyleczyć. Ale są sposoby, aby ograniczyć ryzyko zapadnięcia na tę straszną chorobę.Jedną z chorób jest przewlekłe zapalenie trzustki. To schorzenie to bardzo poważna dolegliwość. Pod żadnym pozorem nie wolno jej lekceważyć. Problemy z trzustką objawiają się bardzo niezauważalnie. Dostrzegamy u nas banalne na pozór objawy, takie jak biegunki, boleści brzucha, czy świąd skóry. Spożywajmy jak najmniej tłuszczów zwierzęcych, za to gównie spożywajmy warzywa i owoce. Dbajmy też o dobrą kondycję. Takie działanie na pewno wyjdzie ci to na zdrowie. Chora trzustka nie przydarzy nam się przez długi czas – wejdź na kreontravix.
szczoteczki

Autor: William Warby
Źródło: http://www.flickr.com
Dieta jest podstawowym lekiem na wszystkie problemy z trzustką. Menu obfite w warzywa. Brokuły, sałatki z brukselki, kalafiora oraz kapusta są niezwykle pomocne, aby chronić trzustkę przed ewentualnymi zmianami chorobowymi. Kolejnym powodem aż nadto wymienianym są wszelkie nałogi, głównie ten nikotynowy i alkoholowy. Co jakiś okres należy też praktycznie zatroszczyć się o swoją trzustkę. Należy zaaplikować sobie wtedy dietę oczyszczającą – chora trzustka.

W mediach znajdziemy szereg praktycznych przepisów w tej dziedzinie. Trzustka to organ, o którym rzadko pamiętamy, dopóki nie odczujemy jej choroby. Lepiej zapobiegać niż leczyć.