Niełatwo znaleźć dzisiaj kogoś, kto jest całkowicie zdrów. Niemal dowolny człowiek, którego poznałeś, najprawdopodobniej choruje na jakąś chorobę, nawet drobną, nie wymuszającą w codzienności jakiegoś dramatycznego reżimu.

badania

Może to być lekka alergia, może niewielkie skrzywienie postawy, dalekowzroczność – z dowolną z tych rzeczy można z łatwością żyć do późnej starości. Jest niestety dużo ludzi, którzy chorują dużo bardziej poważnie. Istnieje kilka uczuleń, które uniemożliwiają normalne funkcjonowanie, tak samo jak dychawica, problemy z układem kostnym i pozostałe nienabyte schorzenia, którym nie można w żaden sposób przeszkodzić ani później ich wyleczyć – po prostu przydarza się to nawet tym, którzy całe młode życie stanowili okaz witalności, do czasu, gdy ni stąd ni zowąd ukazuje się takie coś: cukrzyca typu I, alergia (sprawdź alergolog dziecięcy legnica) na gluten. Rak.

Ciężko winić tych ludzi, że cierpią, najczęściej nie mają prawie żadnego wpływu na swój stan zdrowia, a kiedy już jest za późno na jakąkolwiek profilaktykę, zmuszeni są dbać tylko o zmniejszanie objawów swojej choroby i właściwie bezsilnie patrzeć, jak choroba rozwija się i zjada ich kęs po kęsie.

Trudno nie winić jednak tych, którzy nie dość, że nie dbają o siebie, to zaniedbują się z absolutną świadomością tego, że prędzej czy później zakończy się to ciężkimi powikłaniami. Można powiedzieć to o ludziach, co przede wszystkim nie dbają o dietę. Jedzenie ciężkich, kalorycznych, słonych i słodkich posiłków potrafi doprowadzić do tak bardzo poważnych powikłań w kondycji, że ludzie pewnie nie są w stanie uwierzyć w fakt, że dotyczy to także ich, mimo że statystyki nie kłamią.

zdrowie

Najbardziej śmiercionośnym powikłaniem wywołanym tym, o czym zazwyczaj się dzisiaj mówi: nieodpowiednią dietą, niedostatkiem sportu i otyłością, jest miażdżyca i nadciśnienie, ale nadal, mimo że prawie każdy wie jak zapobiec miażdżycy to na polskich stołach rządzą ciężkie potrawy, a Polacy po roboczym dniu zamiast iść na przechadzkę, dogorywają przed telewizorem. Wystarczy niewiele: trochę ruchu, zrzucić kilka kilogramów, ograniczyć kawę i papierosy. Kolejnym, zależnym w jakimś stopniu od dziedziczenia, ale także od stylu życia, schorzeniem jest cukrzyca. Na cukrzycę typu I wystarczy terapia(polecamy psychoterapia katowice solutio) insulinowa, ale na typ II – dieta cukrzycowa, w jakiej trzeba wyeliminować wiele składników. Wszyscy wiedzą, że lepiej zapobiegać niż leczyć, najwyższa pora więc wdrożyć słowa w życie. Więcej: .