Znajdziemy to na niejednym piętrze wieżowca, w wielu firmach i z nakazu w każdym aucie. Gdy tematem jest ochrona życia i zdrowia niezmiernie ważne jest to, by zadbać o każdego pracownika personalnie. Każdy zakład pracy musi być wyposażony w sprawnie funkcjonujący system pierwszej pomocy w przypadku zdarzenia oraz środki do udzielania pierwszej pomocy. W każdym zakładzie pracowniczym musi być osoba bądź osoby wyznaczone i wyszkolone do organizowania pierwszej pomocy przed wezwaniem lekarza.

pierwsza pomoc

Autor: Anas Qtiesh
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy pracodawca ma obowiązek doposażyć zakład pracy w odpowiednią ilość apteczek zakładowych. Rozmieszczając na terenie zakładu pracy apteczki, należy wziąć pod uwagę rodzaj i nasilenie wiadomych zagrożeń – gdzie powinna się znajdować apteczka zakładowa. Tam, gdzie ludzie pracują przy bardziej niebezpiecznym zadaniu, gdzie jest wiele zagrożeń, apteczek musi być więcej albo muszą być obszerniejsze – lepiej doposażone. Apteczka zakładowa musi być również niezwykle solidnie wyposażona. Szczegółowe informacje można wyszukać na konkretnych stronach, ale głównym asortymentem zawsze są kompresy, plastry oraz zestaw do pierwszej pomocy w niespodziewanych sytuacjach. Takie elementy w kryzysowej sytuacji pomagają uratować życie albo przynajmniej utrzymać rannego w dobrym stanie aż do przybycia służb ratunkowych. Apteczka zakładowa, ta podstawowa, cechuje się wielką jednorodnością. Pamiętajmy jednak, iż ona także ma swoją datę przydatności. Po jej skończeniu należy zanieść ją do apteki i zakupić aktualną. Nie zapominajmy, iż niedopełnienie przez zatrudniającego przymusu wyznaczenia odpowiedniej liczby osób do przyuczenia się pierwszej pomocy, zaniechanie wyposażenia zakładu w apteczki zakładowe jest objęte katalogiem wykroczeń przeciwko prawom zatrudnionego.

Zainteresował Cię opisywany tekst? Jeśli tak, to koniecznie zobacz ponadto szczegóły w źródle, odnajdziesz tam dodatkowe informacje.

A kara pieniężna może być o wiele bardziej dotkliwa niż kwota, którą wystarczyłoby zainwestować w sprzęt.

apteczka

Źródło: flickr.com
Zresztą najważniejsze dla nas musi być zdrowie ozonowanie wrocław pracownika, a nie kwestia czy będą przeciwko nam ustalone kary. Pierwsza pomoc to bardzo ważna kwestia i nie można o niej zapominać. Apteczka zakładowa musi być na wyposażeniu każdego stanowiska pracy. To coś, o czym zupełnie nie powinniśmy myśleć, nie zwracać uwagi, jednak w razie czego powinny one znajdować się łatwo dostępne do użycia –