Jedną z ogromnych zalet, jakie daje nam sieć internetowa, jest możliwość kupienia tam praktycznie wszystkiego, co tylko będzie legalnie do kupienia. Co więcej, w wielu przypadkach zakupić tam można znacznie więcej, niż pozwala na to prawo, przykładowo takie sytuacje mają często miejsce w przypadku internetowych aptek. Jeśli chodzi o nie, to przepisy są jednoznaczne, to znaczy nie ma możliwości wysyłkowej sprzedaży leków na receptę. Rzecz jasna można złożyć zamówienie i później pojechać po taki lek, oddając równocześnie receptę, lecz włożenie tego leku do paczki i nadanie na poczcie nie powinno mieć miejsca. Lecz przez co, że nie zostało precyzyjnie określone, co to jest sprzedaż wysyłkowa, to niektóre apteki zaczęły łamać te zasady. Jednak ustawodawcy zauważyli dość szybko to zjawisko i zdecydowali się zmienić przepisy. Obecnie za wysyłkową sprzedaż uznaje się każdą transakcję, na jaką zamówienie zostało złożone w innej formie niż samemu. Znacząco ukróciło to problematykę sprzedaży w sklepach internetowych leków na receptę, ale oczywiście oprócz takich medykamentów apteki sprzedają również całkiem spore ilości innych produktów. I wszystko zupełnie legalnie, ponieważ tymi, jakie nie są objęte żadnymi zakazami handlować można w dowolny sposób.

image - zdrowie

Autor: Mike Gogulski
Źródło: http://www.flickr.com
Jedną z podstawowych grup produktów, które się sprzedaje w internetowych aptekach, są najróżniejsze suplementy diety i witaminy. Ponieważ działanie ich raczej będzie szło w kierunku profilaktyki i nie zawierają one żadnych mocniejszych substancji czynnych, to można je sprzedawać bez recepty. Suplementy takie przeważnie złożone są z witamin i minerałów, wzbogacane są różnego rodzaju wyciągami roślinnymi. Posiadają jednak bardzo różnorodny skład, zależnie od zastosowania Przykładowo tabletki na pamięć i koncentrację najczęściej zawierają wyciąg z żeń-szenia albo guaranę, obie te rośliny mają odpowiednie do tego celu właściwości.

Masz chęć zgłębić więcej danych na omawiany temat? Więc odsyłam do linka (http://pomocpsychologa.pl/), gdyż odnajdziesz tam mnóstwo interesujących danych opisujących ten wątek.

Całkiem sporym zainteresowaniem cieszą się także różnego rodzaju preparaty witaminowe, w skład których wchodzą podstawowe witaminy w odpowiednich dawkach a także różnego rodzaju związki mineralne. Całkiem sporo apteki (łącze) również sprzedają akcesoriów medycznych i kosmetyków. Można w nich kupić między innymi wkładki urologiczne, plastry lub tampony, ale też sporo medycznych urządzeń, takich jak glukometry albo termometry. Najpierw jednak o tym poczytajmy (ekstra źródła).

Aktualnie klienci coraz chętniej wybierają zakupy w takich właśnie aptekach. Po pierwsze ważna tu będzie wygoda, bo nie trzeba nigdzie daleko chodzić za zakupami, a poza tym da się również sporo oszczędzić.