Przy niewielkich bólach często sami możemy sobie pomóc, lecz kiedy coś doskwiera nam przez długi czas, musimy pójść po poradę do lekarza. Co powinniśmy mieć w domowej apteczce i zażyć zanim zaplanujemy wizytę u specjalisty?

kreontravix

Autor: The All-Nite Images
Źródło: http://www.flickr.com
praca

Autor: Moll
Źródło: Moll
W momencie bólu głowy albo gorączki, zawsze dobrze jest mieć pod ręką coś zawierającego paracetamol w składzie. Lek szybko się wchłania, więc preparat szybko działa, a do tego efekt utrzymuje się do 5 godzin. Jednak trzeba mieć na uwadze, że kobiety w ciąży nie mogą go przyjmować. (odkryj więcej) Lekarstwa zawierajace w składzie paracetamol zadziałają też na ból zęba, ale raczej mają słabe działanie przeciwzapalne. Dobrze jest więc zaopatrzyć się w coś przeciwzapalnego.

Obecnie niełatwo o porządne i wiarygodne omówienie (https://apteka.sloneczna24.pl/4-flex-silver-30-saszetek-dluga-data-waznosci.html) odnośnie opisywanej tematyki, jednak jeżeli chcesz takie zobaczyć, to po prostu kliknij ten link.

Gdy bolą nas mięśnie nie zażywajmy żadnych leków doustnych bez konsultacji z lekarzem, bo powodów tego bólu może być wiele. Chwilową pomoc przyniesie używanie maści na bóle mięśniowe – warto mieć co najmniej jedno opakowanie czegoś w tym rodzaju. W przypadku problemów jelitowo-żołądkowych warto pomyśleć o kilku różnych produktach do apteczki. Coś na polepszenie trawienia, np. Kreontravix, coś na zgagę i coś przeciw biegunce Chcesz dowiedzieć o leku kreontravix?. Do tego obowiązkowo prebiotyk oraz elektrolity. Warto mieć w domu również lek przeciwkaszlowy oraz coś na katar – kropelki lub spray do nosa. Zestaw plastrów w różnych rozmiarach i jakiś opatrunek także dobrze jest mieć. W okresie letnim szczególnie potrzebny będzie maść na ukąszenia owadów i spray odstraszający owady i kleszcze.

Znakomitą większość preparatów z domowej apteczki, jak Kreontravix albo paracetamol dostaniemy bez recepty Odwiedź stronę partnera – Jednak starajmy się nie mieć kilku leków na te same problemy i pilnujmy daty przydatności do spożycia.