Pomimo coraz bardziej otwartego społeczeństwa, którym się stajemy, w dalszym ciągu jest dużo takich kwestii, o jakich się nie opowiada, jakie pozostają w sferze tabu. Choć o chorobach, które nas dotykają rozmawiamy ochoczo i niemalże przy każdej okazji, o takich, jakie dotyczą sfer intymnych – milczymy.
Problemy wiążące się z nietrzymaniem moczu to właśnie jedna z kilku takich chorób, których zwyczajnie się wstydzimy, jaka wydaje inna, zasługująca na specjalne traktowanie, o której nikt nie może się dowiedzieć.

To bardzo głupie myślenie, w końcu to choroba jak każda inna, objawia się niezależnie od nas, nie mamy na nią wpływu, nie jest efektem jakichś zaniedbań. Ogólnie da się stwierdzić, że jeżeli chodzi o nietrzymanie moczu leczenie to jedyna kwestia, w jakiej możemy coś zrobić, gdzie cokolwiek jest od nas zależne nietrzymanie moczu leczenie. Rezultaty leczenie to bowiem w ogromnej mierze skutek naszej pracy, a nie jedynie leków przepisywanych przez lekarza – opłaca się pamiętać, iż takiego rodzaju choroby najefektywniej leczy się przez fizjoterapię. Więc im częściej wykonujemy odpowiednie ćwiczenia oraz im mocniej się do nich przykładamy tym szanse na całkowite wyleczenie są większe.
słońce

Autor: gnuckx
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli chodzi o wstydliwe choroby, wydaje się, iż prym wiodą tutaj kobiety – to sprawa natury, że zwyczajnie u nich, w ich narządach płciowych choroby mają szersze pole do popisu. Męskie narządy bardzo rzadko są z jakichś powodu operowane, a przeprowadzana u kobiet operacja warg sromowych to już praktycznie rutynowy zabieg operacja warg sromowych.

Jest on bardzo często rezultatem chęci poprawienia zmian powstałych na skutek porodu lub upływu czasu lub dolegliwości jak przykładowo żylaki. Warto skorzystać z tej pomocy, tym bardziej, iż jest ona ogólnie dostępna. Nie można pozwalać, aby przeszkadzał nam w tym wstyd, to jest zwyczajnie dziecinne.