Jak widać po statystykach, problem z wypadającymi włosami ma duży procent ludzi w naszym kraju. I co interesujące, będzie to dotyczyć nie tylko osób starszych, u których niejako stwierdzić można, że jest to proces, który postępuje naturalnie.

tabletki

Autor: Ly Thien Hoang (Lee)
Źródło: http://www.flickr.com
Włosy wypadają młodszym osobom, a nawet dzieciom, a przyczyny tego dość zróżnicowane. Jeżeli więc ktoś zauważy, że niepokojąco szybko zmniejsza się na jego głowie ilość posiadanych włosów, to powinien szybko zareagować i udać się do lekarza. Wczesne zaczęcie leczenia tego typu dolegliwości daje znacznie większe szanse na sukces, niż wtedy, kiedy włosów już prawie nie będzie na głowie. A że łysienie u kobiet, mężczyzn i dzieci może mieć wiele różnych przyczyn, to na początek należy ustalić, czemu tak się dzieje. I dopiero wówczas można podejmować odpowiednie Leczenie, albo biorąc jakieś leki, albo znacząco zmieniając codzienne życie.
Wynika to z tego, że wypadanie włosów u mężczyzn (zobacz kompletną ofertę na tej stronie) nie w każdym przypadku spowodowane jest jedynie chorobami. Czasami będzie to podłoże genetyczne, czasami nieodpowiednio dobrana dieta, a czasem nawet funkcjonowanie w ciągłym napięciu i stresie.

Czyżbyś czuł ochotę na więcej tekstów na powyższy temat? Zachęcamy w takim razie do kolejnej strony – po prostu naciśnij to psycholog warszawa i przejdź do naszego portalu.

Przy kobietach dość często utrata włosów występuje zaraz po urodzeniu dziecka, ma to związek ze spadającą ilością hormonów i jest stanem odwracalnym.

Analogicznie sytuacja będzie wyglądała przy radio i chemioterapii, tu niejednokrotnie pojawia się całkowite wyłysienie, lecz włosy powinny później odrosnąć. U niektórych kobiet przyczyną kłopotów z włosami może być także ich nieodpowiednia pielęgnacja, zwłaszcza używanie silnych kosmetyków.