Apteczka domowa powinna być wyekwipowana w odpowiedni zestaw farmaceutyków, ziół oraz materiałów opatrunkowych.
Celem łatwego odnalezienia potrzebnego farmaceutyku, zawartość apteczki trzeba podzielić na kilka części.

Mniej dostępne, bardziej zabezpieczone muszą być leki do użytku wewnętrznego, następnie medykamenty do użytku zewnętrznego.

W tym artykule są niezwykle interesujące informacje, ale gdy chcesz dowiedzieć się więcej, odszukaj także (https://terapiamanawa.pl/) pozostałe dane, jakie dostępne są tutaj.

Zaś środki i materiały opatrunkowe powinny się znajdować w miejscu bez trudu dostępnym, pod ręką. Na leki stale przyjmowane przez któregoś z lokatorów powinno być w apteczce wydzielone miejsce.

Domowa apteczka powinna być doskonale zabezpieczona przed dziećmi. Wolno w niej składować tylko leki wyraźnie opisane: nazwa specyfiku, zastosowanie, termin ważności a także dozowanie. Nie powinno się nagromadzać zanadto ogromnej ilości medykamentów. Medykamenty musimy przechowywać w ich własnych, osobnych opakowaniach. Nie wolno ich przesypywać lub przelewać. Wieczko każdego pojemniczka powinno zostać dokładnie zamknięte. Zapobiega to procesowi wietrzenia się lekarstw. Wszelkie panacea powinny być przechowywane w ciemnych miejscach, ponieważ światło powoduje psucie się farmaceutyków i obniża skuteczność ich działania. Należy zwrócić uwagę na instrukcję magazynowania środków. Poniektóre muszą być przechowywane w wyjątkowy sposób.
link

Autor: anton petukhov
Źródło: http://www.flickr.com

lek na zgagę

Autor: Fabryka Materacy Janpol
Źródło: Fabryka Materacy Janpol
Treść apteczki musimy sprawdzać kilkakrotnie w przeciągu roku.

W domowej apteczce muszą być wyłącznie farmaceutyki podawane w ramach doraźnej pomocy, w sytuacjach typowych, czyli takich, w których nie ma wątpliwości, jak lek podać. Należą do nich między innymi panacea: przeciwbólowe, syrop na kaszel czy lek na zgagę.