Modzele są to odciski, które zachodzą na dłoniach i stopach, mogą pojawić się przez tarcie powierzchni skóry albo też wskutek permanentnego nacisku. Modzele mogą być wywołane na przykład poprzez noszenie ciasnych, niewygodnych butów, chodzenie bez obuwia, noszenie butów na obcasach, co więcej do ich wyniknięcia może się również przyczynić chodzenie w zbytnio luźnym obuwiu.

Stopy w morzu

Autor: Freebird
Źródło: http://www.flickr.com
W większości wypadków nie powodują one dużego dyskomfortu czy też bólu, częstokroć po czasie same zanikają, jednak niekiedy może okazać się, iż są one niebywale bolesne, mogą też doprowadzić do poważnego stanu zapalnego. W takich sytuacjach na pewno konieczne jest usuwanie modzeli.

Należałoby zastanowić się nad tym jakim sposobem profesjonalnie wyleczyć modzele. Zwykle niezwykle efektywne okazuje się po prostu noszenie dobrych wkładek ochronnych do butów, które cechują się faktycznie wielką funkcjonalnością. Do tego modzele wolno również wyeliminować za pomocą kwasu salicylowego, warto także zmiękczyć je w ciepłej wodzie poprzez moczenie stóp i późniejsze tarcie twardego naskórka pumeksem.

stopy

Autor: Natasia Causse
Źródło: http://www.flickr.com

Oczywiście usuwanie modzeli można również zrealizować u podologa.

Jeśli omawiany w tym miejscu wpis jest dla Ciebie interesujący, kliknij tutaj, ponieważ naprawdę warto zobaczyć ponadto (https://apteka.sloneczna24.pl/produkt/szczegoly/blephaclean-chusteczki-hypoalergiczne-do-higieny-powiek-20-sztuk,8179.html) też inny tego typu tekst!

Szczególnie osoby, które borykają się z rozmaitymi chorobami, takimi jak cukrzyca, choroby układu krążenia albo też choroby tętnic obwodowych powinny ekspresowo udać się do lekarza na usuwanie modzeli. Podolog jako fachowiec może skierować Cię do lekarza specjalizującego się w leczeniu stóp albo też przepisać wycięcie modzeli.

Oczywiście zabieg ten jest przeprowadzony przez speca z znacznym doświadczeniem, nigdy nie można w pojedynkę wycinać modzeli, bowiem na pewno zdołałoby to spowodować ogromne zagrożenie i szkody (sprawdź na stronie soulima).

Nie zastanawiaj się: przejdź do serwisu suche oko, aby uzyskać dodatkowe info na opisywany w wpisie zagadnienie. Oczekujemy na twoją opinię!

Oczywiście nie każde modzele należy wycinać – jeżeli na skutek pojawienia się odcisku nastąpiła zmiana struktury kości, to wówczas naprawdę doktor może zaordynować wycięcie modzeli. Jednak jeśli mamy do czynienia z łagodną formą modzeli i są to odciski, które nie wywołują sporego bólu czy też dyskomfortu to nierzadko doktor zaleci Ci po prostu dobre środki leczenia.