Mężczyźni, identycznie jak kobiety, poddawani są dzisiaj bezwzględnie większej presji atrakcyjności wizualnej. Wymaga się od nich dbania o ciało oraz odpowiedniego ubioru. Jednym z podstawowych składników męskiego stroju są zdecydowanie odpowiednio dopasowane buty.

buty sportowe

Autor: Marco Verch
Źródło: http://www.flickr.com

Muszą być one przystosowane głównie do okazji, na jaką się je wkłada. Przykładowo, adidasy Nike sprawdzą się w czasie spaceru, zwyczajnych spotkań towarzyskich czy uprawiania sportu, niemniej nie można ich zakładać do eleganckiej restauracji, w jakiej obowiązuje schludny strój bądź do biura, jeśli firma oczekuje określonego dress codu.

Niemniej, buty męskie są obecnie oferowane w bardzo zróżnicowanym asortymencie, wobec tego niezależnie od okazji, na pewno będzie się mogło znaleźć coś rzeczywiście stosownego nawet dla małych chłopców (np. buty Primigi). Zastanawiasz się co wybrać? Może primigi dla Twojej pociechy?

W pierwszym rzędzie, należy pamiętać, że buty męskie powinny być zawsze czyste. Ma to wielkie znaczenie w przypadku pantofli, jakie wkłada się do eleganckich ubrań. Ich dokładne wypastowanie to absolutna konieczność. Tym sposobem staną się one świetnym uzupełnieniem całego stroju. Buty sportowe także muszą być regularnie czyszczone. Na szczęście oferowany jest szereg specyfików, jakie upraszczają zachowanie czystości w tym przypadku. Dużo butów można bez kłopotu wyprać w pralce, jednakże zanim wykona się podobny krok, najpierw należy sprawdzić metkę obuwia, na jakiej najczęściej znajdują się odpowiednie wskazówki dotyczące czyszczenia.

pary butów nike

Autor: Guian Bolisay
Źródło: http://www.flickr.com

Mężczyzna powinien troszczyć się o własne buty i mieć w szafie chociaż jedną parę butów bardziej klasycznych, jakie przydają się podczas określonych okazji. Dosyć istotne jest także stosowne przechowywanie butów, jako że w ten sposób nie będą one traciły swojego kształtu. Z racji tego, że klasyczne rozwiązania są ciągle modne, a w przypadku mężczyzn moda nie zmienia się tak szybko, trzeba inwestować w obuwie doskonałej jakości, nawet jeśli jego cena będzie dość wysoka. Tak dobrze dopasowane buty męskie to inwestycja.

Takie buty bowiem mają szansę posłużyć przez naprawdę wiele lat, dzięki czemu w ostatecznym rozrachunku ich wysoka cena okazuje się faktycznie niska. Ciekawym rozwiązaniem jest zakup butów zrobionych na specjalne zamówienie u utalentowanych rzemieślników. Jest to niezwykle kosztowna opcja, jednakże z drugiej strony bardzo opłacalna.