Wysiłkowe nietrzymanie moczu spowodowane jest nadwątleniem mięśni Kegla, które nie kurczą się prawidłowo i nie zwierają cewki moczowej. Spowodowane może być również rozciągnięciem pochwy, czego rezultatem jest zmiana kąta nachylenia cewki moczowej. W rezultacie dochodzi do bezwiednego wyciekania moczu. Do mimowolnego wyciekania moczu dochodzi wyłącznie w sytuacjach podniesionego nacisku w środku jamy brzusznej, a więc w czasie śmiechu, kaszlu, kichania, a również w czasie zwiększonego wysiłku cielesnego. W spoczynku nie obserwuje się nieprzyjemnych niedyspozycji.

zabiegi medycyny estetycznej

Autor: Phalinn Ooi
Źródło: http://www.flickr.com

Kłopot jest nadzwyczaj częstym schorzeniem i tyczy się wielu pań po porodzie naturalnym lub po czasie menopauzy. To grupa mniej więcej 3 do 5 milionów pacjentek w naszym kraju. W grupie kobiet po trzydziestce odsetek ten może wzrastać do 30%, zaś po pięćdziesiątce – do prawie 60%. Nie kurowane nietrzymanie moczu prowadzi do znacznego ograniczenia komfortu życia z przyczyny nieprzyjemnego zapachu połączonego z wyciekającym moczem oraz występowania skomplikowań takich jak: zapalenie dróg rodnych i wyprysków skóry krocza.

Jak uważasz? Czy opisywany wątek jest pasjonujący? Jeżeli tak, to odnośnie do publikowanego tematu poznaj szczegóły (http://m-estetica.pl/zabiegi/zabiegi-na-cialo) tutaj.

Rozpoznanie wysiłkowego nietrzymania moczu zachodzi na podstawie charakterystycznego wywiadu chorobowego oraz po przeprowadzeniu testów diagnostycznych. Do przeważnie wykonywanych zalicza się testy podpaskowe, które umożliwiają ocenę stopnia nietrzymania moczu a także efektywności leczenia farmakologicznego jak też fizjoterapii. Jeżeli idzie o nietrzymanie moczu leczenie uzależnione będzie od stopnia postępu objawów. Jedną z możliwości terapeutycznych może być laseroterapia albo nastrzykiwanie ścian pęcherza moczowego toksyną botulinową.

Czym jest laserowe obkurczanie pochwy? Zabieg ten polega na nieablacyjnym obkurczeniu pochwy. Światło lasera wzmacnia ścianę pochwy. Skutkiem jest stymulacja włókien kolagenowych śluzówki pochwy, co wywołuje zmniejszenie kąta nachylenia cewki moczowej jak też przywraca jej prawidłowe funkcjonowanie.

Jeśli objaśniana kwestia jest dla Ciebie absorbująca, zobacz poza tym więcej szczegółów stomatologia dziecięca warszawa wilanów tu – te wiadomości również nie mogą pozostać pominięte.

Leczenie laserem obejmuje dwie fazy: Faza I Tuż przed zaczęciem zabiegu laserowego pochwa pacjentki jest dokładnie wymyta, po czym roztwór odkażający ostaje delikatnie osuszony oraz usunięty z błony śluzowej. Kolejnym krokiem będzie wprowadzenie do pochwy pacjentki specjalnie opracowanego wziernika laserowego, który służy jako system doprowadzania wiązki laserowej. Energia laserowa jest aplikowana blisko przedniej ściany pochwy.