Co to jest jaskra? Czy można pozbycia się jej? Czy laser pomoże? Kilka słówek o tego typu skażeniu
Jaskra to nie do uleczenia skażenie gałek ocznych, jaka jest spowodowana brak odpłynięcia roztworu o strukturze wody oka.

wizerunek

Autor: Charles „Andy” Lee
Źródło: http://www.flickr.com

Ta ciesz wodnista jest to substancja, która napełnia z przodu kawałek oczu, a jej pracą jest nawilżanie rogówki oraz siateczki oka, zbierając ze sobą toksyczne substancje które trafiają do oczu. Brak tej płynu powoduje wzmocnienie ciśnienia oka, przez co staje się między innymi zaniknięcie ostrości spojrzenia, co może doprowadzić nawet do bycia ślepym. Dlatego jeśli spostrzeżesz u siebie jakiekolwiek symptomy, w tym samym momencie przejdź się do okulisty! Operacje jaskry w ówczesnych czasach są możliwe, ale są koniecznością – zwykle stosuje się je jeżeli krople (które jeżeli dadzą efekt, będzie trzeba brać do krańca życia) nie zadziałają, oraz to w czasie ostrego ataku jaskry.
kobieta w ciąży

Autor: Isa Ruiz
Źródło: http://www.flickr.com
Czymś inszym jest tak zwana laserowa korekta wzroku, którą używa się do pozbycia się „usterki” w oczach, niezależnie od typu skazy jaką się ma. Laser do poprawy spojrzenia jest ultranowoczesnym a także najbezpieczniejszym rodzajem uleczenia oczu. Sam w sobie terapia(zobacz leczenie stanów lękowych) trwa parę minutek i już po upływie bardzo często nawet krótkich 15 minut (do trzydziestu minut) po operacji pacjent może już udać się do mieszkania i nacieszyć się do końca życia rewelacyjnym wzrokiem – często nawet takim samym jak z przed pojawieniem się „problemu” w oczach, bądź też jednym oku.

Warto oznaczyć, że za każde z oczu wykosztujemy się pojedynczo. A więc nie zwlekaj! Jeśli nie masz chęci nosić okulary, albo soczewki (http://rajsoczewek.pl/soczewki-acuvue) kontaktowe, porozmawiaj ze własnym optykiem już teraz, a on na pewno Ci pomoże!