Jeśli nasza praca wymaga długiego siedzenia przy biurku, lub intensywnie uprawiamy sport zwykle przydatny może być nam masaż. Naturalnie są to inne masaże. Inaczej masowany będzie pracownik korporacji, którego boli kręgosłup od wielu godzin siedzenia w tej samej pozycji przy komputerze, a w inny sposób potraktowany zostanie na przykład biegacz, któremu trzeba rozluźnienia mięśni po treningu czy rozciągnięcia przykurczonych więzadeł.

Idealnie byłoby pójść do specjalisty, który prowadzi gabinet masażu, posiada całe wyposażenie, jak np. stoły do masażu, wszelkiego rodzaju sprzęty, a co najważniejsze wiedzę o tym jak powinno się robić- masaż kraków. To jest bardzo ważne. Od tego zależy nasze bezpieczeństwo, masażem wykonanym w nieodpowiedni sposób można naprawdę sporo złego zrobić.

masażysta podczas pracy

Autor: TijsB
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli nie mamy chęci dosłownie oddawać się w ręce specjalisty pomyślmy nad innym rozwiązaniem. Wybierając tego typu sprzęt powinniśmy zwrócić uwagę na parę rzeczy. Na początek programy masujące. Zwykle jest ich kilka, skupiają się na różnych okolicach ciała – może to być kark, plecy, nogi czy ramiona. Musimy mieć także możliwość wyboru mocy masażu, tak, aby był przyjemny. Druga sprawa – cena. Naturalnie fotele są różne, stosunkowo tanie i droższe. Mają tylko kilka albo więcej programów itp. Zdecydujmy się na taki, który jest dla nas najlepszy i na który nas stać. Następna sprawa – wielkość. Wydaje się to mało znaczące, ale jeżeli posiadamy niewielkie mieszkanie to ogromny fotel do masażu je po prostu zagraci i zamiast cieszyć się fotelem zaczniemy się o niego obijać i będzie nas to denerwować.

Jeżeli nie mamy miejsca i przede wszystkim funduszy na zakup fotela zostaje nam jeszcze jedna możliwość.

Kliknij ten link usunięcie ósemki! Na stronie zobaczysz ciekawe informacje na ten temat, opisane w naszymtekście.

Maty masujące są rozwiązaniem przystępnym właściwie dla wszystkich. Dość niedrogie, możemy je ułożyć na fotelu, albo na podłodze. Nie potrzeba na nie sporej przestrzeni, ponieważ wyciągamy je tylko na czas masowania, są łatwe do obsłużenia i skuteczne tak samo jak każdy inny przyrząd do masowania.

Konieczny dla specjalisty od masażu jest przebyty kurs masażu, . Naturalnie sprawdzajmy to, czy są odpowiednio zrobione, czy kabel jest właściwie zamocowany- by nie odpadł po tygodniu. Masaż to doskonały sposób na relaks dla wszystkich.

Czy wymagasz następnej dawki pokrewnych publikacji podanych w tak samo przystępny sposób? Nic trudnego – kliknij tutaj – zalecamy ten tekst!

Niezależnie od tego jakie życie prowadzimy może pomóc nam rozluźnić mięśnie spięte z racji stresu, albo intensywnych ćwiczeń.