Mimowolne oddawanie moczu to schorzenie dość wstydliwe, mocno więc wpływa na poczucie wygodny i pewność siebie. Niestety, statystyki podają, iż taki kłopot odnosi się do wielu kobiet, nawet co drugiej Polki, natomiast częstotliwość występowania wysiłkowego nietrzymania moczu rośnie wraz z wiekiem.

Całe szczęście schorzenie może być leczone chirurgicznie lub farmakologicznie, nie każdy jednak wie, że jest jednocześnie możliwość zrobienia prostego, mało inwazyjnego zabiegu laserowego. Takie laserowe leczenie nietrzymania moczu dosyć silnie polepsza stan zdrowia oraz polepsza samopoczucie. Czym w sumie jest to schorzenie? Jest wywołane zwiotczeniem ścian pochwy, a także osłabieniem mięśni dna miednicy, czyli tak zwanych mięśni Kegla. Bardzo często pojawia się po porodzie, przez rozciągnięcie pochwy, pojawia się jednocześnie podczas menopauzy.

zabieg

Autor: 123 rf
Źródło: 123 rf

W skutek zminimalizowania sprężystości mięśni dna miednicy oraz górnej ze ścian pochwy kąt nachylenia cewki już nie jest prawidłowy. Rezultatem tego jest mimowolne wydalanie moczu które ma związek z wysiłkiem który wkładany jest w wykonywanie najbardziej elementarnych czynności, jak dźwiganie czy schylanie – poznaj dodatkowe informacje. Ponadto, nawet przy kichnięciu czy ataku kaszlu może to sprawiać problemy. Dodatkowo wzrasta uczucie parcia na mocz, co powoduje, że nawet niewielka ilość może być wielkim dyskomfortem. Laserowe leczenie nietrzymania moczu polega na obkurczeniu pochwy, a także namnożeniu włókien kolagenowych, jakie są odpowiedzialne za sprężystość jej ścian. Tkanki poddane tego typu zabiegowi mogą się kurczyć, więc jednocześnie bardziej pobudzona jest aktywność śluzówki.

W wyniku tego zachodzi wzmacnianie powięzi wewnątrzmacicznej, ścian pochwy i ujścia cewki moczowe, zaś kąt nachylenia cewki będzie zmniejszony.

Zaintrygowało Cię to zdanie? Jeżeli tak, to z radością chcielibyśmy Cię poinformować, że kolejny ciekawy wpis (http://www.polmedico.pl/cennik/) czeka na Ciebie na nowej stronie – zanurz się w niej z przyjemnością.

Każda tkanka jest bardziej elastyczna, pochwa bardziej ciasna, dzięki temu cewka moczowa funkcjonuje jak najlepiej, powraca więc poczucie komfortu. Najbardziej często wystarcza przeprowadzenie jednego zabiegu, jesteśmy w stanie go też po miesiącu jeszcze raz wykonać – dowiedz się więcej ze strony . Efekt będzie się utrzymywał przez bardzo długi czas, zaś jak będziemy kontrolować poziom hormonów oraz wzmacniać mięśnie Kegla, to może ten kłopot już nigdy nie wrócić. Najlepiej również stosować preparaty, które w tym pomagają, takiego typu jak Monalisa Touch.