Depresja dosięga wszystkich niezależnie od wieku płci czy praktykowanego zawodu. Jest to stan kiedy spada nasza samoocena. Kiedy zaczynamy się okropnie źle czuć, nie mamy chęci oraz motywacji do pracy. Stajemy się leniwi i najchętniej byśmy się tylko kładli spać.Przede wszystkim popadamy w nią w okresie jesienno- zimowym jak i wczesnym okresie wiosennym. Jest to tak zwana depresja sporadyczna. Wtedy to zdecydowany niedosyt światła wywołuje u nas ten stan.

Lampa antydepresyjna

Źródło: www.ilumina.pl

Naukowcy stale próbują znaleźć złoty środek. Niestety jest to bardzo złożone, ponieważ każdy z nas inaczej pracuje,ma inne zapatrywania i poglądy. Sposobem na skuteczne leczenie objawów związanych z melancholią przelotną jest stosowanie terapii świetlnej.

Zaciekawiło Cię to zdanie? Jeżeli tak, to z chęcią chcielibyśmy Cię poinformować, że kolejny ciekawy wpis oczekuje na Ciebie na dalszej stronie – zaczytuj się z przyjemnością.

Lampa antydepresyjna może być jednym z nielicznych sposobów walki z nią. Jasne światło emitowane przez lampę poprawia rytm dobowy a także odnawia naturalną równowagę w organizmie. Codzienne wykorzystanieświatłoterapii poprawia nastrój, dodaje energii, powoduje spadek senności, poprawia wartość snu a także zwiększa centralizację. Sprawdź sam: jest to naturalna, bardzo pewna oraz skuteczna taktyka wspomagająca kuracje melancholii przelotnej, problemów z żywieniem, bezsennością jak i zaburzeniami snu, jak również łagodząca symptomy układu napięcia przedmiesiączkowego.Tymczasem nie są to jedyne dolegliwości,gdzie lampa antydepresyjna jest zalecana. Naukowo udokumentowano cechy lecznicze lampy w sytuacjach:leczenia nadwagi, zespołu adhd, zaburzenia czuwania u osób z Alzheimera, stany ogólnego rozbicia oraz zmęczenia. Kliknij tu: dobre lampy na depresję.

depresja sezonowa

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com

Używane są zarówno zapobiegawczo przy leczeniu przypadłości związanych z menopauzą, przy zmianach samopoczucia spowodowanych nagłą zmianą stref czasowych powiązanych z długimi rejsami lotniczymi. W dzisiejszych czasach na rynku znajduje się bardzo dużo typów lamp antydepresyjnych. Od małych lampek po duże lampy. Zasilanych elektrycznie albo za pomocą przetwornicy elektronicznej. Atutem tej ostatniej jest to, iż migotanie światła występuje tu z częstotliwością trzydziestu kHz to znaczy bardzo rzadko. Powoduje to, że migotanie to jest niezauważalne dla ludzkiego oka oraz nie prowadzi do męczeniasię oczu.