W różnych przedsiębiorstwach do właściwego ich działania konieczne są właściwe meble. Ich celem jest zapewnienie komfortu pracy pracownikom oraz bezpieczeństwo i funkcjonalność. Dla przykładu do stolarni konieczne są przeróżne stoliki oraz szafki.

Do Laboratorium również pracownicy wymagają odpowiednich mebli.
Dobre meble laboratoryjne powinny gwarantować do pracy każdego dnia trwałość oraz przestrzeń. Są to np.

Jeżeli tematyka, która została zaprezentowana w tym tekście jest warta Twej uwagi, to oprócz tego zobacz link w serwisie.

przestawne szafki, które są niezastąpionym elementem stołów laboratoryjnych. Blat tego typu stołu zbudowany jest z surowca zapewniającego trwałość w kontakcie z odczynnikami, jakie używane są w pracach w laboratorium. Zależnie jakiego stołu wymagamy, moglibyśmy dobrać spośród dużej oferty blaty ceramiczne, z żywicy oraz z polipropylenu. Meble tego typu są najlepszej klasy oraz są bardzo funkcjonalne. Wytwarzane są według nowych rozwiązań technologicznych. Często projekty mebli są sporządzane do określonego pomieszczenia i na zapotrzebowania danego odbiorcy.

meble laboratoryjne

Autor: Hey Paul Studios
Źródło: http://www.flickr.com

Stoły przyścienne umożliwiają przyścienne zabudowanie stanowisk do pracy w laboratoryjnych pomieszczeniach. Żeby wybrać ten właściwy stół przyścienny, należy wziąć pod uwagę rozmiar pomieszczenia i specyfikę laboratorium. Stoliki tego typu mogą być pojedyncze, które stanowią oddzielny mebel lub mogłyby być łączone w ciągi, jakie tworzą przyścienne zabudowanie obojętnie jakiej długości. Stoły przyścienne mogłyby być proste oraz kątowe w kształcie litery „U” lub „L”. Tego typu stoły mogą być złączone z szafkami podwójnymi bądź z szafką z szufladami. Meble laboratoryjne to mogłyby być także fotele.

Mają one najczęściej regulację wysokości oraz regulację kąta nachylenia oparcia pod względem siedziska. Można w nich podnosić oparcie oraz można by też regulować odległość siedzenia od oparcia.