Ortodoncja to specjalizacja stomatologiczna, która koncentruje się na defektach zgryzu. Zatem ortodonta jest lekarzem ekspertem, trudniącym się kuracją, ale także zapobieganiem powstawaniu takich wad.

szkoły

Autor: Hotel **** Medical Spa Malinowy

Zdrowe zęby to nie wyłącznie brak próchnicy i paradontozy, lecz także prawidłowe ustawienie zębów. Wokół problemów powiązanych z ortodoncją urosło mnóstwo mitów, jakie zniechęcają do podejmowania terapii, tymczasem na „prostowanie” ząbków nigdy nie jest zbyt późno, ani też za wcześnie.
Zen w sypialni

Autor: Janpol
Źródło: Janpol
Leczenie ortodontyczne zazwyczaj łączy się z noszeniem aparatów zębowych. Faktycznie, jest to jedna z najczęściej wykorzystywanych jak też najskuteczniejszych metod ortodontycznej terapii, jednak nie wyłączna. Zastosowanie stałego aparatu na zęby nie zawsze jest realne, a niekiedy niewystarczające. Stomatolog ortodonta (zobacz przeskocz do serwisu http://welldent.pl/), zapoznawszy się z każdym przypadkiem indywidualnie, decyduje o wyborze najskuteczniejszej terapii. Metodą nierzadko wykorzystywaną przede wszystkim u dzieci będą specjalne ćwiczenia, tzw.

Masz jeszcze chwilę? Jeżeli tak, to zapraszamy Cię do nowej strony, gdzie przygotowaliśmy atrakcyjne artykuły – najedź na link skawina rehabilitacja.

mioterapia. Ortodontyczna terapia najmłodszych z pacjentów, którzy mają jeszcze tak zwane zęby mleczne, jest bardzo ważna, pomaga bowiem zapobiegać powstaniu wad zgryzu w trakcie wybijania się stałych zębów. Z konsultacji ortodontycznej należy skorzystać w każdym wieku i nie idzie tutaj tylko o estetykę. Wady zgryzu są istotnym problemem, albowiem utrudniają żucie, wymowę, natomiast nieleczone wiodą do przeróżnych boleści głowy, twarzy, a nawet pleców i szyi.

Ponieważ niepoprawny zgryz ogranicza higienę jamy ustnej, wiedzie również do powstawania próchnicy zębów. W którym miejscu przyjmuje ortodonta Łomża, Kraków, Warszawa jak też wiele pozostałych dużych miast to miejsca gdzie bez problemu umówimy się na wizytę.