W dzisiejszych czasach niesamowicie łatwo się zgubić. Bywa, że sami już nie wiemy w jaki sposób funkcjonować, kłopoty są przytłaczające, dochodzi do ciężkich sytuacji, z którymi nie jesteśmy w stanie sobie poradzić. W takiej sytuacji dobrze pomyśleć o tym, żeby pójść po wsparcie do specjalisty.

zajęcia grupowe

Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.
Najlepiej żeby wsparcie było adekwatne do problemu, bo może okazać się, że psycholog nie wystarczy, że niezbędny jest psychoterapeuta Kraków – Pracownia Psychoterapii i Rozwoju Horyzonty. W większych, ale też w małych miastach – chociaż nie w każdym, można znaleźć psychoterapeutę, który będzie w stanie pomóc nam z kłopotami, z którymi się borykamy. Trzeba jednak mieć na uwadze, że pojedyncza sesja u psychoterapeuty to za mało. Jeśli chcemy efektów musimy nastawić się na systematyczne wizyty. Oczywiście one kiedyś się skończą, ale na początku, należy stawić czoła swoim kłopotom, a do tego konieczna jest systematyczność. Zresztą nie każdemu odpowiada to, co psychoterapeuta mówi, więc przestajemy pojawiać się w gabinecie. A nie powinniśmy tak się zachowywać, powinniśmy po prostu zmierzyć się z często niewygodnymi dla nas sprawami.

W większym gronie raźniej

Kiedy odczuwamy, że nie możemy sprostać życiu i to z wielu powodów, w takiej sytuacji dobrze iść do lekarza – psychiatry, żeby uzyskać odpowiedź, jak funkcjonować. Początkowo pójdziemy na kilka sesji indywidualnych, a bywa, że zostaniemy poproszeni o przyjście na warsztaty grupowe (więcej informacji: sprawdź na stronie). Takie warsztaty pozwalają dostrzec, że jest mnóstwo osób z takim samym problemem jak my. Gdy widzimy, że ktoś również walczy, to posiadamy większą motywację, by samemu sobie dawać radę. Każde warsztaty to kolejny krok by wyjść ze swojej choroby, ze swoich kłopotów.

zajęcia psychoterapeutyczne

Autor: Sohel Parvez Haque
Źródło: http://www.flickr.com
Najczęściej bagatelizujemy nasze codzienne problemy i nagle okazuje się, że jesteśmy pod ścianą i totalnie nie wiemy, co ze sobą zrobić. Wtedy warto sprawdzić, czy jest gabinet psychoterapeuty u nas w mieście. Możliwe, że dostrzeżemy od razu ofertę dotyczącą warsztatów grupowych dla ludzi, którzy mają podobne do naszych problemy. Oczywiście możemy najpierw pójść do psychologa, bo może się okazać, że psychoterapia nie okaże się konieczna, ale jeśli na początku zgłosimy się do psychoterapeuty z naszym problemem, to na pewno nie zostaniemy odesłani z kwitkiem.