Odpowiednia higiena zębów i profilaktyka to jeden z tych aspektów, o jakich należy pamiętać gdy chcemy zachować zadbany a tym samym zniewalający uśmiech na długi czas.

Dlatego też trzeba pamiętać o paru podstawowych tematach tj. choćby dobór właściwej szczoteczki czy też nitkowaniu zębów.
W ostatnich latach sporą popularnością mogą pochwalić się szczoteczki elektryczne, które są także polecane przez dentystów. Dzięki znacznej intensywności rotacji główki jesteśmy w stanie usunąć znacznie więcej płytki nazębnej niż w przypadku typowej szczoteczki. Dodatkową zaletą jest również kształt główki, jaki pomaga nam dostać się do miejsc trudno dostępnych. Obok właściwej techniki mycia zębów (szczegóły w serwisie http://www.yourdentist.pl/licowki-porcelanowe-warszawa) bardzo istotnym elementem jest również nitkowanie zębów. Jest to ten temat, który jest ciągle zalecany przez stomatologów. Trzeba pamiętać, że nawet wyjątkowo efektywna szczoteczka może nie usunąć resztek pokarmu z naszych zębów. Dlatego też należy korzystać z nici dentystycznej, jaka pomaga nam pozbyć się zalegających resztek ze szczelin międzyzębowych.
układ kostny człowieka

Autor: Javi
Źródło: http://www.flickr.com

Doskonałą alternatywą dla nici dentystycznej jest też irygator, czyli urządzenie, które poprzez strumień wody pod ciśnieniem wypłukuje resztki jedzenia. Jest to rozwiązanie polecane dla osób borykających się z problemem nadwrażliwości dziąseł, ale nie tylko.

Jeżeli chodzi właśnie o temat jakim jest irygator dentystyczny (rekomenduję leczenie kanałowe w klinice Your Dentist) Waterpik to model delikatnie masujący dziąsła oraz zapobiegający powstawaniu plytki nazębnej.