Aktualnie niezwykłą renomą radują się w Polsce różne tzw. produkty medyczne, które technicznie rzecz biorąc lekarstwami nie okazują się być, choć można by je bez żadnego kłopotu nabyć w każdej aptece bądź w Internecie.

I to bez recepty czy też nierzadko nawet bez najmniejszej kolejki.
Okazują się być to, podobnie jak tradycyjne lekarstwa, środki oferowane przykładowo w formie pastylek lub (więcej) syropów oraz planowane okazują się być jako dodatek elementów, jakich przykładowo nie ma w spożywanym przez nas jedzeniu. Warto bowiem nadmienić, że ludzki system mógłby wymagać pewnych związków, których organizm sam wyprodukować nie potrafi, mimo, że są konieczne do prawidłowego rozwoju pewnych procesów. Lekarstwa, o których mówimy noszą kolokwialną nazwę suplement diety. Pozostałymi słowami stanowią one dodatek do należącego do nas pożywienia o wszelakie np. witaminy lub – hiperłącze do serwisu – inne związki chemiczne lub odmienne Składniki odżywcze, przykładowo białka lub kwasy.
suplement diety

Autor: tara hunt
Źródło: http://www.flickr.com
Nie należy się ich obawiać, wszakże z innej strony należy uważać na dawkowanie preparatów. Ich zastosowanie jest bardzo duże, wszakże chyba najpopularniejsze tyczą się powiększenia siły dostępnej przez nasz system.

Założenie jest tego typu, że suplement diety posiada przekazać do ludzkiego organizmu to, czego brakuje w spożywanym przez nas pożywieniu. W ten sposób możemy się np. farmakologicznie zabezpieczyć przed złymi warunkami atmosferycznymi lub przed innymi negatywnymi wpływami, na które jesteśmy narażeni.