Piękno odkrywamy w sobie na wiele możliwości – poprzez uczucie miłości, spełnienie zawodowe, pasje, pomaganie innym, czy wreszcie poprzez dbanie o swój wygląd. Tylko równowaga pomiędzy pięknem wewnętrznym i zewnętrznym, pozwoli poczuć się całkowicie atrakcyjnymi kobietami.

Modelka z pięknie ułożonymi włosami

Autor: Lies Thru a Lens 
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak czasem pojawiają się braki, które nie dopuszczają w pełni cieszyć się życiem.

Jeśli chcesz zobaczyć coś faktycznie niezwykle ciekawego, sprawdź treść tej strony a na pewno nie będziesz żałować.

Na ratunek przychodzi ginekologia estetyczna (ginekologia estetyczna w katowicach gyncentrum). Dawniej kobiety nie miały dokąd się udać by zwrócić się z zagadnieniami niesymetrycznych, przerośniętych warg sromowych, kwestią rozciągniętych ścian pochwy, czy utrapieniem braku sprężystości i zbyt niskiego poziomu wilgotności pochwy. Teraz każdy taki problem można rozwiązać dzięki nieskomplikowanym i niebolesnym zabiegom.

Ginekologia plastyczna, zajmuje się poprawą powierzchowności i funkcji żeńskich narządów płciowych. Ginekologia estetyczna oferuje kilkadziesiąt zabiegów, które w Polsce przeprowadza się od paru lat. Jedne mają na celu usunięcie wad powstałych w trakcie porodu albo po porodzie, inne mają na celu usunięcie wad które pojawiły się w sytuacji zmniejszenia ilości hormonów żeńskich w trakcie klimakterium. Spośród zabiegów ginekologii kosmetycznej, są m.in. waginoplastykę, która polega na przywróceniu pochwie odpowiedniej elastyczności, labioplastykę, czyli plastykę warg sromowych, hymenoplastykę – rekonstrukcję błony dziewiczej, hymenotomię – usunięcie błony dziewiczej, liporedukcję okolic intymnych – odsysanie tłuszczu ze wzgórka łonowego oraz usunięcie wad rozwojowych narządów płciowych.

Modelka

Autor: Lies Thru a Lens
Źródło: http://www.flickr.com
Popularnym i coraz częściej praktykowanym zabiegiem jest plastyka warg sromowych mniejszych (klik). Świadczona jest u kobiet z przerostem albo deformacją warg sromowych. Zwyczajowo uznawana za zachciankę, ale u sporej liczby kobiet bardzo często jest to przyczyna dolegliwości bólowych, nawracających stanów zapalnych czy też problemów ze współżyciem. To nierzadki kłopot, natury nie tylko estetycznej – wystające wargi sromowe powodują otarcia, szczególnie w czasie chodzenia czy też uprawiania sportu. Przeprowadzane są także zabiegi mające zwiększyć doznania seksualne, jak np. clitoroplastyka, czyli wyeksponowanie ukrytej pod fałdami skóry części łechtaczki albo wstrzykiwanie wypełniaczy, np. tłuszczu własnego pacjentki lub pochodnej kwasu hialuronowego, w miejsce hipotetycznego punktu G.