Czy wybrałeś już odpowiedni dla siebie sport na zimę? Należy pomyśleć o tym, aby w czasie chłodniejszej pory roku nie zapomnieć o sprawności fizycznej. Czipsy przed ekranem telewizora? Taki tryb życia ma same minusy – mięśnie wiotczeją, a kondycja słabnie. Oto propozycje na aktywne spędzanie czasu zimą.

narty

Autor: boogy_man
Źródło: www.sxc.hu
Jeszcze parę lat temu, zobaczywszy na drodze, idącą marszem osobę , która dzierży w dłoniach dwa kije zachodziliśmy w głowę gdzie zapodziała narty. Ale dziś ten obraz nikogo już nie zdumiewa. Nordic Walking to głównie dostarczany w stałych odstępach ruch. A ten jeszcze nikomu szkód nie przyniósł.

Jeżeli omawiana sprawa jest dla Ciebie absorbująca, zobacz ponadto więcej szczegółów mycie silnika bydgoszcz tutaj – te wiadomości również nie mogą pozostać pominięte.

Kluczowa zasada Nordic Walking? Zdrowie samo nie przyjdzie – musisz je sobie wychodzić. Wystarczą apetyt na przygodę, kije i… w drogę. W trakcie aktywnego spaceru z rodziną, znajomymi – podczas zimowych wypadów, możemy rozmawiać, omówić tematy z całego tygodnia a przy tym dobrze się bawić (strona tutaj). Nordic Walking to wzmocnienie kręgosłupa i mięśni grzbietu, poprawa zaopatrzenia komórek w tlen, poprawa wydolności serca, redukcja nadciśnienia oraz zwiększenie spalania.

Dla wielu z nas, zima bez szusowania po stokach to nie zima. Jazda na nartach to świetny sport, który ma mnóstwo plusów, mimo to Polacy w ostatnich latach polubili także snowboard! Jeszcze niedawno, sporo z nas było zdania, że jazda i ewolucje na desce snowboardowej to tylko forma relaksu. Dziś to dyscyplina sportowa. W snowboardzie, każdy znajdzie coś dla siebie (odwiedź ten link). Należy tylko wybrać odpowiedni styl, aby zapewnić sobie sporą dawkę emocji. Od najbardziej klasycznego, który polega na jeździe po głębokim puchu, lesie czy otwartych przestrzeniach, po jazdę między choinkami na dzikim stoku (frreecarving).

snowboard

Autor: Eelke
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli w naszej miejscowości jest lodowisko, nie traćmy chwili i nauczmy się jeździć. Taka forma ruchu to doskonały sposób na pozbycie się nadprogramowych kalorii. Co więcej, odpręża oraz kształtuje mięśnie nóg, pośladków i brzucha. Lodowisko to dobry pomysł zarówno na rodzinny wypad jak i …romantyczną randkę.
A Ty? Jaki sport zimowy wybierzesz?