Krew to wyjątkowy płyn, jaki ma za zadanie podtrzymać procesy życiowe człowieka. Pełni funkcje transportowe oraz m.in. ochronne. Ciągły przepływ krwi gwarantuje stałocieplność.
Najważniejszą czynnością krwi jest transport tlenu z płuc do mnóstwa komórek oraz transport dwutlenku węgla w kierunku płuc.

Krew może mieć swoje różne grupy, dlatego przed każdą transfuzją krwi lub np.

Jeśli czytasz niniejszy artykuł, to niewątpliwie jest on dla Ciebie niezwykle interesujący. Tutaj ponadto znajduje się notka z serwisu (https://ratynscystomatologia.pl/stomatologia-estetyczna-warszawa/), która posiada równie ciekawe tematy.

zabiegiem pod nazwą pobieranie krwii należałoby określić grupę, którą ma dawca oraz biorca. Są także pomocnicze restrykcje. Wspomniane osoby nie mogą dla przykładu pić alkoholu na 3 dni przed zabiegiem.

Jeśli ta publikacja zwróciła Twoją uwagę, to zerknij na omówienie (http://smartrelaxspa.pl/spa/o-nas), które analizuje zbliżoną kwestię. Tamten post zapewne również Cię zaciekawi, zatem kliknij tutaj.

Nie powinni także pić ani kawy czy herbaty przez kilkanaście godzin przed pobraniem krwi. Zaleca się również unikanie zdenerwowania w okresie poprzedzającym zabieg. W samym dniu zabiegu należy być na czczo, czyli powstrzymać się przed spożyciem jakiegoś posiłku przez paręnaście godzin przed zabiegiem, jednak zalecane jest spożycie rankiem szklanki zwykłej wody. Przed takim zabiegiem Pacjent powinien unikać wzmożonego wysiłku, gdyż ten, nawet umiarkowany (wchodzenie po schodach) mógłby mieć wpływ na jego wyniki. Z tego powodu przez paręnaście minut przed nim należałoby wypocząć np. siedząc na krześle.

cukrzyca

Autor: Virada da Saúde
Źródło: http://www.flickr.com
zdrowie - malunek

Autor: Charles Haynes
Źródło: http://www.flickr.com
Jednorazowo zaleca się pobranie maks. 450 ml krwi. Taki zabieg nazywa się donacją. Po jego przeprowadzeniu pacjent powinien otrzymać posiłek regeneracyjny o wartości 4500 Kcal, jakim mogłoby być np. osiem tabliczek czekolady. Poza tym należy się mu zwolnienie z pracy w dniu oddania krwi i legitymacja Honorowego Dawcy Krwi.

Należałoby dodać, że reprezentanci tego typu zawodów jak operator dźwigu czy pilot mogą wrócić do wykonywania swoich zadań nie wcześniej niż 12 godzin po wspomnianym zabiegu.