Dla zdecydowanej większości panów włosy gęste to powód do radości, to oznaka młodości i witalnych mocy. Trudno więc zaakceptować, gdy w pewnym wieku zaczyna się proces wypadania włosów.
Zbyt duże wypadanie włosów to dosyć często rezultat złej diety, długotrwałego stresu lub nawet choroby gorączkowej.

To też dość często reakcja na chemioterapię albo leki przeciwdepresyjne. Najbardziej popularną postacią jest jednakowoż łysienie typu męskiego, jakie dotyka aż 60% mężczyzn powyżej 50-tego roku życia.

Podoba Ci się taki wpis? Jeśli tak, to zanim wyłączysz komputer, kliknij wcześniej ten link – ta witryna (https://ortodoncjabecker.pl/) również bez wątpienia przypadnie Ci do gustu!

Tego typu rodzaj łysienia dosyć często zaczyna się rzeczywiście szybko, bo już w wieku 16-20 lat.

Profilaktyka małego uśmiechu

Autor: Centrum Stomatologii „Galeria Uśmiechu”
Źródło: Centrum Stomatologii „Galeria Uśmiechu”
Łysienie u mężczyzn to proces fizjologiczny, który jest jak najbardziej związany z obecnością męskich hormonów płciowych. To jednakowoż, czy mężczyzna zacznie łysieć jest zależne najbardziej od pochodnej męskiego płciowego hormonu – testosteronu, jaki określamy dihydrotestosteronem. Ma on wpływ na mieszki włosowe, sprawia, iż zamiast długich, mocnych włosów rozpoczynają rosnąć krótkie i cienkie. Bardzo często łysieją różnorakie partie głowy, przykładowo zakola.
Całe szczęście jednak są sposoby, aby nie stracić wszystkich włosów, ponieważ jak przeszczep włosów zakola wcale nie muszą być naszą bolączką. Tego typu coś wykonuje się w ten sposób, że przeszczepia się płaty skóry z dobrze rozwiniętymi włosami. Przeszczepia się je w takie miejsce, w jakich występują największe ubytki.

To idealny sposób, aby pożegnać kłopot z łysieniem, żeby mieć rewelacyjne, gęste włosy, również wtedy, kiedy jesteśmy już starsi.

Jeżeli chcesz pogłębić swoją znajomość rzeczy w tej tematyce, to czytaj też następne informacje. Trzeba kliknąć w podany link.

Znakomita większość mężczyzn ma takie kłopoty, ale na szczęście jest doskonały sposób, z jakiego warto korzystać.