Wiele osób ucieka się do stosowania różnego rodzaju diet, aby walczyć z otyłością. Tymczasem wielu z nich wraca do swej poprzedniej wagi w krótkim czasie po ukończonej kuracji odchudzającej. W rezultacie prowadzi to do zaostrzenia diety i zastąpienia poniektórych posiłków specjalnymi napojami dietetycznymi.

Powyższy cykl tracenia, a potem powtórnego przybierania na wadze zwany jest powszechnie efektem „jo-jo”. Efekt ów może znacznie skomplikować pozbycie się zbędnych kilogramów. Jest tak ponieważ każdy cykl tracenia i powtórnego przybierania na wadze obniża możliwość przemiany materii. W efekcie większa część osób nie osiąga długofalowego obniżenia masy ciała opierając się jedynie o reżim żywieniowy.

Na rynku jest sporo środków wspomagających odchudzanie osiągalnych tak bez recepty, jak również wydawanych za okazaniem recepty. Mogą one oddziaływać na zmniejszenie apetytu, bądź na zredukowanie ilości tłuszczów przyswajanych przez organizm. Mimo przystępności wielu znanych środków, długotrwałe stosowanie ich może nieść ze sobą niemiłe skutki uboczne, które powodują, że prowadzenie dalszej kuracji staje się kłopotliwe.

Jeżeli metody konwencjonalne nie pomogły nam utracić zbytecznych kilogramów oraz zapewnić utrzymania należytej wagi, pozostają jeszcze metody chirurgiczne.

Akcja „Uwaga Nadwaga”

Autor: Agencja Royal Brand PR
Źródło: Agencja Royal Brand PR

Podług najświeższych badań, chirurgiczne leczenie otyłości (tak zwana chirurgia metaboliczna bądź chirurgia bariatryczna) w porównaniu z niechirurgicznymi metodami przynosi najlepsze efekty w osiągnięciu długookresowej utraty masy ciała. Trzeba pamiętać, iż chirurgia metaboliczna niesie z sobą ryzyko, dlatego też decyzja o takim leczeniu nie może być podejmowana nierozważnie.

Czyżbyś czuł chęć, by mieć dużo wiadomości na ów intrygujący temat? Szukasz detali? W takim razie naciśnij i sprawdź (https://www.dilmed.pl/) – kolejne wpisy oczekują na Ciebie.

Co więcej należy pamiętać, iż zabieg chirurgiczny nie jest panaceum samym w sobie. Sukces zależy od samodyscypliny a także zaangażowania pacjenta chcącego odmienić swoje nawyki żywieniowe oraz styl życia.

Zajrzyj do wpisu, który jest pod tym linkiem i czytaj również (https://mentaris.pl/terapia-uzaleznien-od-narkotykow/) na ten temat, który najwidoczniej Cię zaciekawił. Nie wahaj się!

Zobacz także artykuł o balonie żołądkowym

Od wielu lat opaska żołądkowa jest jedną z popularniejszych strategii chirurgicznego leczenia otyłości w Europie. Operacja ta należy do względnie nieskomplikowanych i odwracalnych. Regulowana opaska żołądkowa zostaje założona w górnej części żołądka. W rezultacie tego zabiegu zostaje wykształcony nowy, nieduży zbiornik żołądka, który ogranicza ilość spożywanego jedzenia, co przełoży się na utratę masy ciała.