Okulary przeciwsłoneczne są często niezbyt doceniane, traktowane wyłącznie jako ozdoba, tymczasem powinny ochraniać oczy przed negatywnym działaniem promieni UVA i UVB. W tej kwestii powinniśmy przede wszystkim je dobierać, choć jak wiadomo powinny być także ładne, zrobione z solidnych materiałów.

przekrój - zdrowie

Autor: Bernt Rostad
Źródło: http://www.flickr.com
Takie są bez wątpienia okulary Solano, najwyższej jakości oraz bardzo gustowne. Takie okulary przeciwsłoneczne są niezbędne w lato. Możemy nawet powiedzieć, że nie powinniśmy bez nich wychodzić z mieszkania. Co interesujące, są bez wątpienia pomocne również w zimę, bo promienie słoneczne w każdym miesiącu przedostają się do oka więc mogą wpływać na wiele chorób.
okulary solano

Autor: PerDormire
Źródło: PerDormire
Jak więc tylko słońce silniej świeci, należy zaopatrzyć się w najlepszej jakości okulary przeciwsłoneczne, jakie mają prawidłowo przyciemnione soczewki okularowe i filtr na minimalnym poziomie 400. Najlepiej nabywać takie okulary w salonach optycznych, bo z różnych targów są źle dostosowane i mogą wyłącznie zaszkodzić zamiast pomóc. To jest jak najbardziej bardzo ważne, by okulary (http://www.rajsoczewek.pl/ray-ban) przeciwsłoneczne pełniły swoją najistotniejszą, zdrowotną rolę.
Pomimo to fajnie jak są ładne i modne, takie jak Ray Ban Wayfarer. Pod tym kątem najlepiej zwrócić uwagę na tego typu kwestie jak zabarwienie szkieł. Są w stanie być różnorodne, na przykład brązowe.

Najbardziej zatrzymują one światło niebieskie, jakie wywołuje najbardziej intensywne odczucie olśnienia. Inne jak szare i szarozielone nie wpływają na zmianę kolorów otaczających przedmiotów, a z tego powodu łatwo ocenić odległość. Zaś żółty polepsza kontrast widzenia w ciągu dnia, gdy jest pochmurno.