W leczeniu osób z niepełnosprawnością lekarze zaczynają sięgać po wszystkie dostępne sposoby, aby chociaż trochę pomóc tym ludziom. Niekiedy są to metody bardzo niestandardowe, i mogłoby się zdawać na pierwszy rzut oka, że nie mające nic wspólnego z prawdziwą medycyną. A Okazuje się jednak, że sporo tego typu metod przynosi doskonałe rezultaty.

jazda konna

Autor: Shannon Veerkamp
Źródło: http://www.flickr.com
Rzecz jasna nie u wszystkich, u których się je użyje, ale niektóre przy odpowiednim zastosowaniu cechują się naprawdę wysoką skutecznością. Często równolegle z podstawowym leczenie używa się właśnie takich niekonwencjonalnych metod, i zdaje to, zwłaszcza u dzieci, egzamin. Przy problemach z układem ruchowym doskonale w wielu przypadkach sprawdza się hipoterapia Warszawa.

W największym skrócie są to zabiegi, do realizacji których używa się konia, właśnie na nim pacjenci odbywają różne rozwijające ćwiczenia. Hipoterapia co bardzo bezpieczna metoda, która nie niesie ubocznych skutków, a poza tym jej ogromną zaletą jest fakt, że w dużym stopniu wpływa również na sferę psychiki pacjentów.

Sporo małych dzieci, mających zaburzenia ruchu, poza tego typu problemami ze zdrowiem mogą mieć często problemy emocjonalne. Czują się gorsze od reszty dzieci, często odrzucone i samotne. Przy hipoterapii coraz częściej pomagają dorośli z dziećmi, oni w pełni akceptują chorych, dla jakich akceptacja ze strony rówieśników ma ogromne znaczenie – więcej informacji tutaj – http://www.patataj.com/oferta/hipoterapia/ (http://www.patataj.com/oferta/hipoterapia/) korzyści w poprawie koordynacji ruchowej i sprawności. W czasie jazdy konnej dzieci usprawniają swoją koordynację i równowagę, tak naprawdę nie ma sprzętu do rehabilitacji, który tak dobrze by stymulował różne obszary, jak właśnie koński grzbiet. Konna jazda ma też duży wpływ na uczenie się odpowiednich ruchu, rytmiczne ruchy znacząco poprawiają ich zapamiętywanie. Decydując się na hipoterapię należy pamiętać o tym, że leczenie może być długie i nie od razu będą widoczne pierwsze rezultaty.

Jeśli propozycja firmy jest dla Ciebie ważna, to przejrzyj asortyment (http://www.rateco.pl/wloclawek/), który Ci sugeruje. Na pewno jest tym, czego już długo szukasz.

Niekiedy trzeba kilku lat, aby można było zobaczyć postępy, lecz ci, którym się udało z pewnością potwierdzą, że warto było.