W jaki sposób troszczyć się o ząbki? Podstawowe reguły

Promienny uśmiech odsłaniający białe zęby to nie tylko przymiot człowieka sukcesu, ale i mrzonka niejednej kobiety.
Zapobieganie próchnicy jak też pozostałym chorobom zębów polega zawsze na tym samym – najważniejszą rolę gra tu codzienna higiena uzębienia.

klinika stomatologiczna

Autor: Sxc.hu
Źródło: Sxc.hu

Ważne jest także zmniejszenie spożycia produktów mieszczących cukier, jako że jest on głównym pożywieniem bakterii próchnicotwórczych. Codziennym i znanym od lat zabiegiem jest szczotkowanie ząbków szczoteczką oraz pastą przez około trzy minuty – co najmniej dwa razy dziennie, a najlepiej po każdym posiłku. Możemy używać szczoteczki elektrycznej czy też ręcznej, wybór zależy od naszych preferencji – dentyści mówią, że każda z nich bardzo dobrze spełnia swe zadanie, jeżeli tylko myjemy ząbki odpowiednio długo jak też wykonujemy to dokładnie.
Zielone jabłka, dieta

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Szczoteczkę powinno się wymieniać co kwartał, ponieważ po tym czasie traci ona swoje pierwotne własności, włosie odkształca się oraz gorzej czyści uzębienie. Mnogie mikroorganizmy razem z cząsteczkami jedzenia zbierają się też na języku i tworzą osad, jaki powinniśmy wyeliminować. Niektóre szczotki do zębów mają na główce ponadplanową powierzchnię czyszczącą, jaka określona jest właśnie do tego celu. Szczoteczka jednak nie oczyści dokładnie wszystkich przestrzeni międzyzębowych, szczególnie, kiedy zęby znajdują się bardzo blisko siebie. Do takich zadań służy nić dentystyczna, nierzadko fluorowana, jakiej używamy przed lub po szczotkowaniu ząbków.

Każdą przestrzeń międzyzębową trzeba czyścić nieużywaną częścią nici, aby nie przenosić mikroorganizmów w następne miejsca. Klinika stomatologiczna (sprawdź) to miejsce, jakie powinniśmy odwiedzić co najmniej raz na pół roku.

, , , ,

Related posts

W jaki sposób wybrać dobrą aptekę?

Przed tym dylematem staje każdy z nas – i nie jedynie w przypadku, kiedy nagle zachorujemy. Oferta farmaceutyczna jest obecnie niezmiernie bogata.
Niektórzy być może nie przywiązują ogromnej wagi do tego, w jakiej aptece zaopatrują się w lek, lecz może to być ogromny błąd.

Bank spermy wszystko uważnie sprawdza

Jeśli chcemy korzystać z cudzych komórek jajowych, albo z obcej spermy, bo jedynie tak będziemy mieli szansę wypełnić swe plany o dziecku, to powinniśmy zaznaczyć o paru sprawach.

Sprawna i efektywna sterylizacja butelek dla dzieci

Każda mama dobrze wie, jak znacząca jest prawidłowa higiena malca a także otoczenia, w jakim się ono znajduje. Sterylizowanie butelek to jedna z najistotniejszych rzeczy, jaką trzeba w sposób regularny wykonywać, wszystko po to, żeby butelki były pozbawione jakichkolwiek zarazków, a dziecko mogło pić z czystych butelek.

Fizjoterapia – zawód przyszłości!

Fizjoterapia to leczniczy kierunek powiązany z ochroną zdrowia a także przywracaniem straconej sprawności cielesnej osoby chorej. Renoma zawodu fizjoterapeuty rośnie w związku ze zmianami, które zachodzą w naszym społeczeństwie. Powiększająca się średnia długość życia a także ujemne konsekwencje rozwoju cywilizacyjnego powodują, że z roku na rok coraz to sporzej osób potrzebuje szeroko zrozumianej rehabilitacji (w tym zabiegów usprawniających), a również wsparcia w zakresie zdrowego stylu życia oraz podtrzymania sprawności cielesnej i psychicznej.

Latest posts

Skuteczne formy zdobywania środków na biznesowe pomysły, zalety i wady crowdfundingu.

Wiele osób mając świetny pomysł na swój biznes staje przed bardzo dużym problemem, w jaki sposób zdobyć na to środki. Niektórzy inwestują zebrane wcześniej pieniądze lub będą się posiłkować różnego rodzaju kredytami i pożyczkami. Lecz oszczędności niekiedy mogą nie wystarczyć, a pieniądze, które się pożyczy będzie trzeba kiedyś oddać, i to ze sporymi odsetkami.

Bądź aktywny zimą a więc zadbaj o własne ciało

Zima to okres, w którym możemy się skupić na przygotowaniu naszego naszego organizmu i sylwetki na sezon letni. Któż z nas nie chciałby bowiem pochwalić się na plaży wyrzeźbioną, zadbaną i muskularną sylwetką? Jeżeli pragniemy dobrze wyglądać w okresie letnim, wypada już dzisiaj zacząć od zmiany nawyków żywieniowych, rozplanowanie odpowiedniego treningu oraz zakup wejściówki na basen i siłownię.
Kluczem do sukcesu jeżeli rozważamy jako cel pracę nad ogólną kondycją i świetnie prezentującą się sylwetką jest odpowiednio przygotowany, mocny trening skrojony do naszych możliwości oraz zdrowa i pełnowartościowa dieta.

Bank spermy wszystko uważnie sprawdza

Jeśli chcemy korzystać z cudzych komórek jajowych, albo z obcej spermy, bo jedynie tak będziemy mieli szansę wypełnić swe plany o dziecku, to powinniśmy zaznaczyć o paru sprawach.

W jaki sposób wybrać dobrą aptekę?

Przed tym dylematem staje każdy z nas – i nie jedynie w przypadku, kiedy nagle zachorujemy. Oferta farmaceutyczna jest obecnie niezmiernie bogata.
Niektórzy być może nie przywiązują ogromnej wagi do tego, w jakiej aptece zaopatrują się w lek, lecz może to być ogromny błąd.

Sportowa rodzina, to szczęśliwa rodzina!

Wolny czas spędzają na wspólnym joggingu i przy basenach. Dla aktywnej rodziny, weekend przed telewizorem to strata czasu. Dla nich liczy się ruch, a swoim entuzjazmem pragną zarazić swoje latorośle. Ogromne znaczenie ma też należyty wybór dyscypliny sportowej, którą wszyscy będą mogli uprawiać z wielką frajdą. To może być: jazda na rowerze, jazda na rolkach czy piesze wędrówki.