Korony, protezy, implanty – w jaki sposób najlepiej uzupełnić braki w uzębieniu?

Brak ząbków to problem nie jedynie estetyczny. Jak udowodnili brytyjscy badacze, osoby z niekompletnym uzębieniem będą mniej pewne siebie, unikają towarzystwa a także mają kłopoty z układem pokarmowym.

para

Autor: Yugank Singhal
Źródło: http://www.flickr.com
Tymczasem strata już jednego zęba spowodować może przemieszczenie jak też uszkodzenie pozostałych. Należy systematycznie uzupełniać ubytki w uzębieniu. Które wybrać rozwiązanie? Najbardziej wygodne wydają się implanty (dużo informacji – https://www.lomza.centrumdemed.pl/demed/implanty-zebow/) zębów. Nowoczesny implant to sztucznie zbudowany korzeń. Jest zbudowany z tytanu, zatem metalu bardzo dobrze tolerowanego przez ciało człowieka, dzięki temu prędko integruje się z kością a w przeciągu kilku miesięcy zrasta się z nią na stałe.
Korony zaś to bardzo prosty sposób na uzupełnienie deficytów i uszkodzeń zębów. Korony możemy mocować na pozostałościach ząbka (jeśli jest on zdrowy). Poddaje się go najpierw szlifowaniu, zaś następnie nakleja na niego ładną koronę, której odcień dobrany będzie do innych zębów. Z pomocą koron można też zabezpieczyć ząbek po leczeniu kanałowym albo uchronić go przed złamaniem. Korony można umieszczać implanty zębów czy też specjalnych mostkach protetycznych (celem uzupełnienia większej liczby brakujących zębów). Most po obu stronach osadza się na zdrowych zębach bądź implantach, a lukę po usuniętych ząbkach wypełniają tak zwane przęsła, które składają się ze sztucznych zębów.

Standardowe, wyjmowane protezy całkowite to z pewnością dobre rozwiązanie pod względem kosztów. Niestety, komfort ich użytkowania jest nieduży, a przywyknięcie do nich wymaga czasu.

, , ,

Related posts

W jaki sposób wybrać dobrą aptekę?

Przed tym dylematem staje każdy z nas – i nie jedynie w przypadku, kiedy nagle zachorujemy. Oferta farmaceutyczna jest obecnie niezmiernie bogata.
Niektórzy być może nie przywiązują ogromnej wagi do tego, w jakiej aptece zaopatrują się w lek, lecz może to być ogromny błąd.

Bank spermy wszystko uważnie sprawdza

Jeśli chcemy korzystać z cudzych komórek jajowych, albo z obcej spermy, bo jedynie tak będziemy mieli szansę wypełnić swe plany o dziecku, to powinniśmy zaznaczyć o paru sprawach.

Sprawna i efektywna sterylizacja butelek dla dzieci

Każda mama dobrze wie, jak znacząca jest prawidłowa higiena malca a także otoczenia, w jakim się ono znajduje. Sterylizowanie butelek to jedna z najistotniejszych rzeczy, jaką trzeba w sposób regularny wykonywać, wszystko po to, żeby butelki były pozbawione jakichkolwiek zarazków, a dziecko mogło pić z czystych butelek.

Fizjoterapia – zawód przyszłości!

Fizjoterapia to leczniczy kierunek powiązany z ochroną zdrowia a także przywracaniem straconej sprawności cielesnej osoby chorej. Renoma zawodu fizjoterapeuty rośnie w związku ze zmianami, które zachodzą w naszym społeczeństwie. Powiększająca się średnia długość życia a także ujemne konsekwencje rozwoju cywilizacyjnego powodują, że z roku na rok coraz to sporzej osób potrzebuje szeroko zrozumianej rehabilitacji (w tym zabiegów usprawniających), a również wsparcia w zakresie zdrowego stylu życia oraz podtrzymania sprawności cielesnej i psychicznej.

Latest posts

Skuteczne formy zdobywania środków na biznesowe pomysły, zalety i wady crowdfundingu.

Wiele osób mając świetny pomysł na swój biznes staje przed bardzo dużym problemem, w jaki sposób zdobyć na to środki. Niektórzy inwestują zebrane wcześniej pieniądze lub będą się posiłkować różnego rodzaju kredytami i pożyczkami. Lecz oszczędności niekiedy mogą nie wystarczyć, a pieniądze, które się pożyczy będzie trzeba kiedyś oddać, i to ze sporymi odsetkami.

Bądź aktywny zimą a więc zadbaj o własne ciało

Zima to okres, w którym możemy się skupić na przygotowaniu naszego naszego organizmu i sylwetki na sezon letni. Któż z nas nie chciałby bowiem pochwalić się na plaży wyrzeźbioną, zadbaną i muskularną sylwetką? Jeżeli pragniemy dobrze wyglądać w okresie letnim, wypada już dzisiaj zacząć od zmiany nawyków żywieniowych, rozplanowanie odpowiedniego treningu oraz zakup wejściówki na basen i siłownię.
Kluczem do sukcesu jeżeli rozważamy jako cel pracę nad ogólną kondycją i świetnie prezentującą się sylwetką jest odpowiednio przygotowany, mocny trening skrojony do naszych możliwości oraz zdrowa i pełnowartościowa dieta.

Bank spermy wszystko uważnie sprawdza

Jeśli chcemy korzystać z cudzych komórek jajowych, albo z obcej spermy, bo jedynie tak będziemy mieli szansę wypełnić swe plany o dziecku, to powinniśmy zaznaczyć o paru sprawach.

W jaki sposób wybrać dobrą aptekę?

Przed tym dylematem staje każdy z nas – i nie jedynie w przypadku, kiedy nagle zachorujemy. Oferta farmaceutyczna jest obecnie niezmiernie bogata.
Niektórzy być może nie przywiązują ogromnej wagi do tego, w jakiej aptece zaopatrują się w lek, lecz może to być ogromny błąd.

Sportowa rodzina, to szczęśliwa rodzina!

Wolny czas spędzają na wspólnym joggingu i przy basenach. Dla aktywnej rodziny, weekend przed telewizorem to strata czasu. Dla nich liczy się ruch, a swoim entuzjazmem pragną zarazić swoje latorośle. Ogromne znaczenie ma też należyty wybór dyscypliny sportowej, którą wszyscy będą mogli uprawiać z wielką frajdą. To może być: jazda na rowerze, jazda na rolkach czy piesze wędrówki.