Korony, protezy, implanty – w jaki sposób najlepiej uzupełnić braki w uzębieniu?

Brak ząbków to problem nie jedynie estetyczny. Jak udowodnili brytyjscy badacze, osoby z niekompletnym uzębieniem będą mniej pewne siebie, unikają towarzystwa a także mają kłopoty z układem pokarmowym.

para

Autor: Yugank Singhal
Źródło: http://www.flickr.com
Tymczasem strata już jednego zęba spowodować może przemieszczenie jak też uszkodzenie pozostałych. Należy systematycznie uzupełniać ubytki w uzębieniu. Które wybrać rozwiązanie? Najbardziej wygodne wydają się implanty (dużo informacji – https://www.lomza.centrumdemed.pl/demed/implanty-zebow/) zębów. Nowoczesny implant to sztucznie zbudowany korzeń.

Jest pełna notka, na jakiej znajdziesz interesujące informacje, które trzeba sprawdzić. Odwiedź ją tutaj.

Jest zbudowany z tytanu, zatem metalu bardzo dobrze tolerowanego przez ciało człowieka, dzięki temu prędko integruje się z kością a w przeciągu kilku miesięcy zrasta się z nią na stałe.

Korony zaś to bardzo prosty sposób na uzupełnienie deficytów i uszkodzeń zębów. Korony możemy mocować na pozostałościach ząbka (jeśli jest on zdrowy). Poddaje się go najpierw szlifowaniu, zaś następnie nakleja na niego ładną koronę, której odcień dobrany będzie do innych zębów. Z pomocą koron można też zabezpieczyć ząbek po leczeniu kanałowym albo uchronić go przed złamaniem. Korony można umieszczać implanty zębów czy też specjalnych mostkach protetycznych (celem uzupełnienia większej liczby brakujących zębów). Most po obu stronach osadza się na zdrowych zębach bądź implantach, a lukę po usuniętych ząbkach wypełniają tak zwane przęsła, które składają się ze sztucznych zębów.

Standardowe, wyjmowane protezy całkowite to z pewnością dobre rozwiązanie pod względem kosztów. Niestety, komfort ich użytkowania jest nieduży, a przywyknięcie do nich wymaga czasu.

, , ,

Related posts

Kosmetoginekologia to dział chirurgii plastycznej, która coraz lepiej radzi sobie na polskim rynku.

Obecnie dorosłe kobiety mają większą wiedzę na temat swojego ciała i chcą dobrze się czuć i wyglądać w bez względu na wiek. Życie intymne to sfera, która ma duże znacznie jeśli chodzi o samoocenę, dlatego wiele kobiet decyduje wizycie w renomowanej klinice w celu przeprowadzenia zabiegu okolic intymnych.
Kobiety zgłaszają się do chirurga plastycznego z różnych przyczyn. Najczęściej jednak ciało kobiety zmienia się po urodzeniu dziecka. Zwłaszcza po kilku więcej niż jednym porodzie naturalnym zdarza się, że mięśnie pochwy są rozciągnięte, co często negatywnie wpływa na jakość życia seksualnego. Mimo że wiele pacjentek odczuwa podobne dolegliwości, to jednakże niewiele z nich zgłasza się z tym do właściwego lekarza.

Centrum okulistyczne Śląsk przyjmie ludzi w każdym wieku

Czy zaznaczymy jak dbać o oczy?
Oczy okazują się być jednym z najistotniejszych naszych narządów, przez to tak ważne będzie to, aby dobrze o nie troszczyć się, tak by posiadać świadomość, że będą nam przez spory okres odpowiednio służyć. dlatego także tak ważne jest to, aby poddawać się wcześniejszym testom, tak by od razu wychwycić, jeśli będzie się z nimi działo coś niewłaściwego.

Hotel polanica zdrój

Motywów, dla których wybieramy w drogę jest sporo. Można by nawet stwierdzić, że każdy ma odmienny powód. Bo oczywiście niektórzy wyjeżdżają do nowej pracy, ale każdy do innej, a nawet, jeżeli do tej samej to na różne stanowiska itp.

Z nami odnajdziesz dobrego okulistę w Warszawie

Dzisiaj dużo osób mierzy się z trudnościami ze wzrokiem. Kiedy zastanowimy się nad tym głębiej może wówczas okazać się, że dalekowzroczność to choroba obecnych czasów. Nie da się zaprzeczyć, że wiele czasu spędzamy przed komputerem – zarówno w pracy jak i w domu – w związku z czym mnóstwo osób musi nosić okulary.

Masaż biurowy w pracy – jak wygląda oraz jakie są jego korzyści?

Czy słyszałeś kiedyś o czymś takim, jak masaż w pracy? Masaż biurowy w pracy staje się obecnie coraz popularniejszy oraz proponuje go niezmiernie sporo firm posiadających w swojej ofercie różnorodne aplikacje medyczne, warsztaty czy także inne programy profilaktyczne powiązane ze zdrowiem.

Latest posts

Buty air max będą bardzo wygodne

Kiedy pragniemy uprawiać jakiś sport musimy przyłożyć wszystkich sił, żeby mieć do tego właściwy strój. Im będzie nam lepiej, tym chętniej będziemy trenować, a co się z tym łączy, tym lepsze rezultaty tych ćwiczeń będziemy mieli szansę obserwować. Przez to właśnie chcąc uprawiać sport powinniśmy zaopatrywać się w buty air max, które mają grubą podeszwę oraz będą wyższe przy kostce, więc dadzą nam pewność, że podczas biegania będzie nam wygodnie oraz nie będziemy musieli obawiać się, że skręcimy sobie kostkę. Co więcej takie buty są dobrze ukształtowane, tak żeby każdy nasz krok jak najmniej obciążał nasze stawy, co również przełoży się na nasze zdrowie.

Obuwie wizytówką mężczyzn. A co o Tobie szepcą Twoje buty?

Mężczyźni, podobnie jak kobiety, poddawani są obecnie zdecydowanie większej presji atrakcyjności wizualnej. Wymaga się od nich dbania o ciało i odpowiedniego stroju. Jednym z najistotniejszych elementów męskiego stroju są zdecydowanie stosownie dobrane buty.