Krioterapia – leczenie zimnem, pomaga w leczeniu bólu, można o nim zapomnieć

Krioterapia jest to kuracja zimnem. Krioterapia bywa miejscowa bądź ogólna – w kriokomorze. Kuracja zimnem pomaga zapomnieć o bólu, odzyskać zadowolenie z życia i odmłodnieć. A wszystko dzięki temu, iż krew zaczyna cyrkulować 4 razy szybciej aniżeli przeciętnie.
Krioterapia to metoda terapii efektywna w terapii schorzeń stawów (RZS) a także mięśni i w terapii bólu.

Rehafit - centrum rehabilitacji i masażu

Źródło: pixabay.com
Krioterapia Wrocław, bowiem w taki sposób lekarze zwą leczenie niezwykle niskimi temperaturami, stosowana bywa z pomyślnością od wielu lat. Krioterapia całkowita polega na oziębianiu całego organizmu w specjalnych komorach kriogenicznych. Miejscowa krioterapia stosuje przyrządy zakończone dyszą, jaka wygląda niczym przewód elektroluksu – za jej pomocą ochładza się wybrane stawy, fragmenty skóry czy mięśnie. Krioterapia wyzyskuje naturalne reakcje ciała na chłód. To zachowania obronne, które odnawiają stabilność funkcjonowania całego organizmu. Wpierw dochodzi do intensywnego zwężenia naczyń krwionośnych , bo w taki sposób organizm chroni się przed stratą ciepła. Krew płynie trochę wolniej, a ochłodzone tkanki są gorzej zaopatrzone w tlen a także składniki odżywcze. Przemiana materii zostaje spowolniona. Trwa to jedynie sekundę. Następnie naczynia krwionośne rozszerzają się i dochodzi do ich przekrwienia. Organizm zaczyna się bronić.
Rehafit

Autor: Shama Kern
Źródło: http://www.flickr.com

Otaczające zimno działa na układ hormonalny oraz immunologiczny. Szybciej aniżeli w naturalnej temperaturze wydziela się endorfina, niezmiernie silny, naturalny środek znieczulający. Aktywniej krążą przeciwzapalne substancje.

Jeżeli potrzebne Ci następne miejsce, z którego będziesz czerpać wiadomości, to zalecamy to omówienie (www.poradniapraxis.pl/psychiatrzy/zespol.html). Odnajdziesz tam dużo tekstów na opisywany tutaj wątek.

Zmniejsza się napięcie muskułów.

Robią się one w wyższym stopniu elastyczne, sprawniejsze oraz mogą wykonać większy wysiłek.
W trakcie pobytu w komorze krew nadciąga przede wszystkim do miejsc, w których panuje zawsze stała temperatura, zatem do czaszki, klatki piersiowej, a u panów również do moszny. Reszta ciała, przede wszystkim ręce a także nogi, po prostu stygnie.

Related posts

Pomoc psychologiczna na terenie Katowic w jaki sposób szukać ?

W obecnych czasach istnieje większa świadomość tego jak ważne jest zdrowie psychiczne. Obecnie nie wstydzimy się tego, że idziemy do psychologa, bo dobrze wiemy, że może on pomóc nam poukładać sobie życie tak, by dobrze nam się żyło. Tak, więc naprawdę dobrze zainteresować się swoim zdrowiem psychicznym. Bo czasem wizyta u psychologa może rzeczywiście bardzo pomóc. Bardzo popularne jest poradnictwo psychologiczne w Katowicach. Jednak nie tylko w Katowicach.

Czy korzystnie jest kupować w aptece online?

Apteki internetowe – jak wszystkie inne typy sklepów online – mają swoje plusy i minusy. Wszystko uzależnione jest od tego, jakiego typu produktów potrzebujemy. Jeżeli sprawa nie jest pilna, niewątpliwie warto przejrzeć asortyment dostępny w internecie.

Profesjonalny logopeda wspomoże wyleczyć nawet najtrudniejsze wady mowy

Jak znakomicie wiadomo teraz ludzie muszą być coraz lepsi, żeby móc prawidłowo funkcjonować w życiu. Na nieszczęście w wielu przypadkach zdarzają się przeróżnego rodzaju uszkodzenia, które mogą spowodować, iż będzie się dużo gorzej działało w tego typu rzeczach, jak choćby w kontaktach międzyosobowych oraz pozyskiwaniu roboty.

Latest posts

Kompleksowe świadczenia medyczne w krajowych sanatoriach.

Krajowe sanatoria to obiekty unowocześnione, w pełni przystosowane do norm międzynarodowych. Są to lecznice, w jakich można oczekiwać na spory zakres zabiegów. Takie kompleksowe świadczenia medyczne w krajowych ośrodkach rehabilitacyjnych powodują, że pojawia się w nich coraz więcej pacjentów.

Szukasz prezentu dla swojego faceta? W chwili obecnej innowacyjne gadżety są na topie!

W chwili obecnej zdecydowanie więcej ludzi decyduje się na kupno użytecznych i rzeczowych niespodzianek. Wiadomo, że coś takiego jest dużo droższe, jednakże może przynieść prawdziwą przyjemność obdarowywanej osobie. Dlatego też, jeżeli wyszukujesz wymarzonego upominku dla swojego współmałżonka to winnaś zdecydować się na zakup jakiegoś innowacyjnego gadżetu.

Zdrowe odżywianie jest modne i korzystne

Dużo więcej wspomina się o tym, że człowiek musi się odżywiać zdrowo, jeść o stałych godzinach oraz konsumować około pięciu dań codziennie, ale jednocześnie w małych ilościach. Takie właśnie odżywianie powinno nam zagwarantować nie tylko niesamowitą figurę, ale również oraz ogromną siłę, jak i zdrowie, którym będziemy mogli radować się do później starości. Mimo wszystko co w takim razie należy spożywać, by naprawdę dobrze się żywić?

Co zrobić aby posiadać estetyczne i śnieżnobiałe uzębienie

Każdy człowiek pragnie posiadać piękne i białe uzębienie. Stan uzębienia jest jednym z kluczowych elementów rozsądzających o wyglądzie, także o zdrowiu całego ustroju. By uśmiech był piękny, oprócz typowego dbania o higienę zębów i jamy ustnej, przynajmniej dwa razy w roku należałoby odwiedzić stomatologa.