Jak przystosować wnętrze dla potrzeb starszej osoby?

Mnóstwo osób przez całe swoje życie zamieszkuje w tym samym miejscu. Jednakże z wiekiem mieszkanie, niegdyś komfortowe i dające poczucie bezpieczeństwa, przestaje być mieszkaniem przyjaznym.
Wrogiem seniora stają się wysoko zawieszone szafki kuchenne, głęboka wanna albo śliskie płytki w przedpokoju.

Śpij dobrze i wstań wypoczęta

Autor: Tempur
Źródło: Tempur
Istotne, ażeby dzieci na czas dojrzały wszelkie zagrożenia, jakie czyhają na starszych rodzicieli w ich własnym mieszkaniu. Ocena domku dla nestora pod kątem bezpieczeństwa jest absolutną niezbędnością, przede wszystkim jeśli cierpi z powodu różnych niedomagań czy też schorzeń starszych osób, zwłaszcza osteoporozy (upadek zagraża złamaniami), zaburzeń wzroku, równowagi a także pozostałych. Upadki seniora – nie tylko w skutku poślizgnięcia się, lecz także z powodu ogólnego zaburzenia równowagi mogą doprowadzić do złamania kości , stłuczeń, złamania ręki. Lepiej wyprzedzić takie wydarzenia, niż mierzyć się z ich efektami.
balkonik rehabilitacyjny

Autor: Melissa Wilkins
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy zaczyna nam się wydawać, że rodzicom sprawia trudność poruszanie się albo korzystanie ze rynsztunków znajdujących się w ich domu, warto przejść się po wszystkich wnętrzach jak też zakamarkach (nawet jeżeli mamy odczucie, iż przecież robiliśmy to tysiące razy).

Przeczytaj informacje i obejrzyj serwis, który na pewno Cię zafascynuje. Nie czekaj dłużej! Wykonaj to natychmiast! Z pewnością nie będziesz żałować.

W trakcie takiego zwiadu krewni seniora powinni na chwilę wcielić się w niego a także wczuć w sytuacje, w których on się na co dzień znajduje. Toaleta jest zapewne tym miejscem, gdzie starsi ludzie zazwyczaj ulegają wypadkom. Sprzyjają temu zwilgotniałe, śliskie płytki czy też niekomfortowa wanna. Z wiekiem też kuchnia okazać może się mało przyjazna.

Często kuchenne szafki kryją w sobie niezliczone ilości akcesoriów i naczyń – niegdyś rzeczywiście potrzebnych, a obecnie wyłącznie zajmujących miejsce.

Jeśli przedstawiany artykuł jest dla Ciebie interesujący, odwiedź odnośnik (http://www.animalab.pl/mikroplytki-kanalowe), a zgłębisz większą ilość informacji, jakie Cię niezwykle zainteresują.

Wyekwipuj nestora w niezbędne akcesoria, takie jak np. balkonik rehabilitacyjny.

, , , ,

Related posts

Pomoc psychologiczna na terenie Katowic w jaki sposób szukać ?

W obecnych czasach istnieje większa świadomość tego jak ważne jest zdrowie psychiczne. Obecnie nie wstydzimy się tego, że idziemy do psychologa, bo dobrze wiemy, że może on pomóc nam poukładać sobie życie tak, by dobrze nam się żyło. Tak, więc naprawdę dobrze zainteresować się swoim zdrowiem psychicznym. Bo czasem wizyta u psychologa może rzeczywiście bardzo pomóc. Bardzo popularne jest poradnictwo psychologiczne w Katowicach. Jednak nie tylko w Katowicach.

Czy korzystnie jest kupować w aptece online?

Apteki internetowe – jak wszystkie inne typy sklepów online – mają swoje plusy i minusy. Wszystko uzależnione jest od tego, jakiego typu produktów potrzebujemy. Jeżeli sprawa nie jest pilna, niewątpliwie warto przejrzeć asortyment dostępny w internecie.

Profesjonalny logopeda wspomoże wyleczyć nawet najtrudniejsze wady mowy

Jak znakomicie wiadomo teraz ludzie muszą być coraz lepsi, żeby móc prawidłowo funkcjonować w życiu. Na nieszczęście w wielu przypadkach zdarzają się przeróżnego rodzaju uszkodzenia, które mogą spowodować, iż będzie się dużo gorzej działało w tego typu rzeczach, jak choćby w kontaktach międzyosobowych oraz pozyskiwaniu roboty.

Latest posts

Zdrowe odżywianie jest modne i korzystne

Dużo więcej wspomina się o tym, że człowiek musi się odżywiać zdrowo, jeść o stałych godzinach oraz konsumować około pięciu dań codziennie, ale jednocześnie w małych ilościach. Takie właśnie odżywianie powinno nam zagwarantować nie tylko niesamowitą figurę, ale również oraz ogromną siłę, jak i zdrowie, którym będziemy mogli radować się do później starości. Mimo wszystko co w takim razie należy spożywać, by naprawdę dobrze się żywić?

Co zrobić aby posiadać estetyczne i śnieżnobiałe uzębienie

Każdy człowiek pragnie posiadać piękne i białe uzębienie. Stan uzębienia jest jednym z kluczowych elementów rozsądzających o wyglądzie, także o zdrowiu całego ustroju. By uśmiech był piękny, oprócz typowego dbania o higienę zębów i jamy ustnej, przynajmniej dwa razy w roku należałoby odwiedzić stomatologa.

Powszechna dostępność medykamentów na najczęstsze przypadłości sprawia, że do lekarza nie chodzimy zbyt często

Spis dolegliwości, które staramy leczyć samodzielnie jest dość długi i bez przerwy się wydłuża. Miesiące, a nawet lata trwa oczekiwanie na wizytę u lekarza. Jeszcze jednym powodem do unikania gabinetów w ośrodkach zdrowia jest niechęć, by tak rzec, ogólnoludzka, do miejsc, które w jakikolwiek sposób łączą się z zastrzykami i innymi bolesnymi zabiegami. A niekiedy dolegliwości możemy wyleczyć samodzielnie, gdyż wcale nie są zagrożeniem dla życia.