Jak utrzymać prawidłowy poziom cholesterolu ?

Częstym problemem zdrowotnym wśród seniorów jest podniesiony poziom cholesterolu we krwi. Mnóstwo się o tym mówi, ciągle jednakże nie wszyscy wiedzą, jakie znaczenie dla naszego zdrowia ma prawidłowy poziom cholesterolu.
Mówi się też o „dobrym” jak też „złym” cholesterolu – co to znaczy i jaką rolę w organizmie spełniają poszczególne typy cholesterolu? Mnóstwo osób nieświadomie bardzo szkodzi własnemu zdrowiu, nie dbając o prawidłowy jego poziom.

zioła

Autor: mikael altemark
Źródło: http://www.flickr.com
Jego nazbyt wysoki poziom jest częstokroć konsekwencją niewłaściwego odżywiania się, siedzącego trybu życia a także nadwagi, w związku z czym oddziałuje on bezpośrednio na rozwój wielu tak zwanych chorób cywilizacyjnych. Długotrwale się utrzymujący wysoki poziom cholesterolu w krwi będzie trudny do przywrócenia na pułap mieszczący się w normie, dlatego należy mieć pojęcie, w jaki sposób zapobiec podwyższeniu się cholesterolu. Cholesterol jest produkowany poprzez wątrobę i jest potrzebny organizmowi do harmonijnej pracy, zaś dopiero jego nadmiar jest niekorzystny. Właśnie z tego względu należy unikać dostarczania cholesterolu z zewnętrznych źródeł do organizmu. Cholesterol bierze udział w produkowaniu hormonów, jest też potrzebny do syntezy witamin, stanowi też budulec błon komórkowych. Dopiero jedzenie (pizza) w ogromnych ilościach pokarmów bogatych w cholesterol będzie stanowiło ryzyko dla zdrowia.
małżeństwo

Autor: PerDormire
Źródło: PerDormire
Kluczem do utrzymania cholesterolu na należytym poziomie jest zdrowe odżywianie oraz aktywność ruchowa. Właściwa, odpowiednio zbilansowana dieta seniora w dużym stopniu usuwa zagrożenie dużym cholesterolem.

Zainteresował Cię taki artykuł? Jeśli tak, to tu też jest zamieszczona świeża treść, która z pewnością Ci się spodoba.

W jadłospisie powinno się koniecznie pamiętać o warzywach, które są świetnym źródłem błonnika a także witamin. Następnym koniecznym elementem są oleje roślinne oraz oliwa z oliwek.

W jadłospisie nie możesz zapomnieć o rybach, jakie są bardzo bogatym źródłem kwasów omega-3, przede wszystkim ryby morskie. Warto także często sięgać po produkty pełnoziarniste, które dzisiaj są już łatwo osiągalne na sklepowych półkach. Farmaceutyk Armolipid również pomoże nam obniżyć poziom cholesterolu.

, , ,

Related posts

Pomoc psychologiczna na terenie Katowic w jaki sposób szukać ?

W obecnych czasach istnieje większa świadomość tego jak ważne jest zdrowie psychiczne. Obecnie nie wstydzimy się tego, że idziemy do psychologa, bo dobrze wiemy, że może on pomóc nam poukładać sobie życie tak, by dobrze nam się żyło. Tak, więc naprawdę dobrze zainteresować się swoim zdrowiem psychicznym. Bo czasem wizyta u psychologa może rzeczywiście bardzo pomóc. Bardzo popularne jest poradnictwo psychologiczne w Katowicach. Jednak nie tylko w Katowicach.

Czy korzystnie jest kupować w aptece online?

Apteki internetowe – jak wszystkie inne typy sklepów online – mają swoje plusy i minusy. Wszystko uzależnione jest od tego, jakiego typu produktów potrzebujemy. Jeżeli sprawa nie jest pilna, niewątpliwie warto przejrzeć asortyment dostępny w internecie.

Profesjonalny logopeda wspomoże wyleczyć nawet najtrudniejsze wady mowy

Jak znakomicie wiadomo teraz ludzie muszą być coraz lepsi, żeby móc prawidłowo funkcjonować w życiu. Na nieszczęście w wielu przypadkach zdarzają się przeróżnego rodzaju uszkodzenia, które mogą spowodować, iż będzie się dużo gorzej działało w tego typu rzeczach, jak choćby w kontaktach międzyosobowych oraz pozyskiwaniu roboty.

Latest posts

Zdrowe odżywianie jest modne i korzystne

Dużo więcej wspomina się o tym, że człowiek musi się odżywiać zdrowo, jeść o stałych godzinach oraz konsumować około pięciu dań codziennie, ale jednocześnie w małych ilościach. Takie właśnie odżywianie powinno nam zagwarantować nie tylko niesamowitą figurę, ale również oraz ogromną siłę, jak i zdrowie, którym będziemy mogli radować się do później starości. Mimo wszystko co w takim razie należy spożywać, by naprawdę dobrze się żywić?

Co zrobić aby posiadać estetyczne i śnieżnobiałe uzębienie

Każdy człowiek pragnie posiadać piękne i białe uzębienie. Stan uzębienia jest jednym z kluczowych elementów rozsądzających o wyglądzie, także o zdrowiu całego ustroju. By uśmiech był piękny, oprócz typowego dbania o higienę zębów i jamy ustnej, przynajmniej dwa razy w roku należałoby odwiedzić stomatologa.

Powszechna dostępność medykamentów na najczęstsze przypadłości sprawia, że do lekarza nie chodzimy zbyt często

Spis dolegliwości, które staramy leczyć samodzielnie jest dość długi i bez przerwy się wydłuża. Miesiące, a nawet lata trwa oczekiwanie na wizytę u lekarza. Jeszcze jednym powodem do unikania gabinetów w ośrodkach zdrowia jest niechęć, by tak rzec, ogólnoludzka, do miejsc, które w jakikolwiek sposób łączą się z zastrzykami i innymi bolesnymi zabiegami. A niekiedy dolegliwości możemy wyleczyć samodzielnie, gdyż wcale nie są zagrożeniem dla życia.