Z jakiego powodu krajowy rząd zastosował niemałe redukcje dla właścicieli sklepów z lekami?

Czy pamiętasz, iż do niedawna kierowanie i prowadzenie swojego sklepu z medykamentami było na tyle korzystne pod względem finansowym, iż wywołało to to, że w niektórych większych miastach pojawiło się ich tyle, że idący ulicą ludzie co chwilę byli w stanie obejrzeć napis z kojarzącą się z lekarstwami nazwą.
Zmiany wprowadzone przez rodzimy sejm sprawiły, iż posiadaczami tego typu marketu jak apteka nie mogą już zostać reprezentanci odmiennych niżeli aptekarz fachów.

Co to znaczy dla zwykłych ludzi? Z pewnością większa ilość aptek mogła hipotetycznie symbolizować bardziej znaczącą rywalizację na tym rynku. To natomiast powinno było mieć wpływ na końcową cenę poszczególnych medykamentów. Niestety taki wariant rozumowania był nieco bezkrytyczny, gdyż nie brał pod uwagę różnych istotnych dla właścicieli wspomnianych sklepów warunków tego typu jak cena wynajmu punktu czy odmienne wydatki prowadzenia tego typu firmy. To już nie czasy, kiedy aptekarze mieli w swej ofercie jeszcze tego typu produkty jak papierosy lub masło. A tak naprawdę było jeszcze sto wiosen temu.
apteka

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com

Jednak wspomniana wcześniej korekta to nie całość. Zredukowania tyczą się także ilości aptek, jakie może jednocześnie mieć jedna persona.

Czy to dobrze dla zwyczajnego klienta? Wymienione wyżej zmniejszenie konkurencyjności i tak nie miało wpływu na ostateczną wycenę pojedynczych lekarstw, gdyż ceny były wyznaczone na podstawie kosztów dyktowanych poprzez hurtownie, a te stosowały się z kolei do cen sugerowanych poprzez producentów. Innymi słowami każda apteka i tak była zmuszona poniekąd podporządkować się do stawek dyktowanych poprzez inne spółki.

, , ,

Related posts

W jaki sposób wybrać dobrą aptekę?

Przed tym dylematem staje każdy z nas – i nie jedynie w przypadku, kiedy nagle zachorujemy. Oferta farmaceutyczna jest obecnie niezmiernie bogata.
Niektórzy być może nie przywiązują ogromnej wagi do tego, w jakiej aptece zaopatrują się w lek, lecz może to być ogromny błąd.

Bank spermy wszystko uważnie sprawdza

Jeśli chcemy korzystać z cudzych komórek jajowych, albo z obcej spermy, bo jedynie tak będziemy mieli szansę wypełnić swe plany o dziecku, to powinniśmy zaznaczyć o paru sprawach.

Sprawna i efektywna sterylizacja butelek dla dzieci

Każda mama dobrze wie, jak znacząca jest prawidłowa higiena malca a także otoczenia, w jakim się ono znajduje. Sterylizowanie butelek to jedna z najistotniejszych rzeczy, jaką trzeba w sposób regularny wykonywać, wszystko po to, żeby butelki były pozbawione jakichkolwiek zarazków, a dziecko mogło pić z czystych butelek.

Fizjoterapia – zawód przyszłości!

Fizjoterapia to leczniczy kierunek powiązany z ochroną zdrowia a także przywracaniem straconej sprawności cielesnej osoby chorej. Renoma zawodu fizjoterapeuty rośnie w związku ze zmianami, które zachodzą w naszym społeczeństwie. Powiększająca się średnia długość życia a także ujemne konsekwencje rozwoju cywilizacyjnego powodują, że z roku na rok coraz to sporzej osób potrzebuje szeroko zrozumianej rehabilitacji (w tym zabiegów usprawniających), a również wsparcia w zakresie zdrowego stylu życia oraz podtrzymania sprawności cielesnej i psychicznej.

Latest posts

Skuteczne formy zdobywania środków na biznesowe pomysły, zalety i wady crowdfundingu.

Wiele osób mając świetny pomysł na swój biznes staje przed bardzo dużym problemem, w jaki sposób zdobyć na to środki. Niektórzy inwestują zebrane wcześniej pieniądze lub będą się posiłkować różnego rodzaju kredytami i pożyczkami. Lecz oszczędności niekiedy mogą nie wystarczyć, a pieniądze, które się pożyczy będzie trzeba kiedyś oddać, i to ze sporymi odsetkami.

Bądź aktywny zimą a więc zadbaj o własne ciało

Zima to okres, w którym możemy się skupić na przygotowaniu naszego naszego organizmu i sylwetki na sezon letni. Któż z nas nie chciałby bowiem pochwalić się na plaży wyrzeźbioną, zadbaną i muskularną sylwetką? Jeżeli pragniemy dobrze wyglądać w okresie letnim, wypada już dzisiaj zacząć od zmiany nawyków żywieniowych, rozplanowanie odpowiedniego treningu oraz zakup wejściówki na basen i siłownię.
Kluczem do sukcesu jeżeli rozważamy jako cel pracę nad ogólną kondycją i świetnie prezentującą się sylwetką jest odpowiednio przygotowany, mocny trening skrojony do naszych możliwości oraz zdrowa i pełnowartościowa dieta.

Bank spermy wszystko uważnie sprawdza

Jeśli chcemy korzystać z cudzych komórek jajowych, albo z obcej spermy, bo jedynie tak będziemy mieli szansę wypełnić swe plany o dziecku, to powinniśmy zaznaczyć o paru sprawach.

W jaki sposób wybrać dobrą aptekę?

Przed tym dylematem staje każdy z nas – i nie jedynie w przypadku, kiedy nagle zachorujemy. Oferta farmaceutyczna jest obecnie niezmiernie bogata.
Niektórzy być może nie przywiązują ogromnej wagi do tego, w jakiej aptece zaopatrują się w lek, lecz może to być ogromny błąd.

Sportowa rodzina, to szczęśliwa rodzina!

Wolny czas spędzają na wspólnym joggingu i przy basenach. Dla aktywnej rodziny, weekend przed telewizorem to strata czasu. Dla nich liczy się ruch, a swoim entuzjazmem pragną zarazić swoje latorośle. Ogromne znaczenie ma też należyty wybór dyscypliny sportowej, którą wszyscy będą mogli uprawiać z wielką frajdą. To może być: jazda na rowerze, jazda na rolkach czy piesze wędrówki.