Czy trening obwodowy jest właściwym zestawem dla każdego?

Dzisiaj mnóstwo osób interesuje się przeróżnego typu dyscyplinami sportowymi, toteż można mówić o tym, że sport stał się stałym elementem życia dla dużej części społeczeństwa. Należy także wspomnieć, że sport stał się zwyczajnie modny, o czym świadczy jego coraz częstsza obecność niemal we wszelkich mediach.

na treningu

Autor: J@YGS
Źródło: http://www.flickr.com
Największą zaletą takiego stanu rzeczy jest to, że stajemy się zdrowsi i bardziej odporni na różne choroby, w tym także te, które określane są mianem cywilizacyjnych. Rozsądnie uprawiany sport może stać się nie dość, że sposobem na życie, ale też czymś, co pomoże nam pięknie wyglądać i cieszyć się świetnym zdrowiem.

Jednym z najpopularniejszych sportów jest trening (zobacz nasze centrum treningu personalnego we wrocławiu) siłowy albo też jakakolwiek forma wysiłku na siłowni. Dużo słyszy się o zaletach poszczególnych typów treningu, warto zatem przyjrzeć się bliżej jednemu z najczęściej wybieranych.

trener

Autor: J@YGS
Źródło: http://www.flickr.com

Treningiem, który wybiera wiele osób, jest trening obwodowy, który u swoich podstaw ma w zupełności odmienne założenia, niż popularny wśród kulturystów trening dzielony. W praktyce zdarza się często, że po trening obwodowy sięgają osoby początkujące, chcąc oswoić ciało z ciężarami i zmusić je do regularnego wysiłku, a jednocześnie chronić się przed kontuzjami, które spotykają każdego, kto zaczyna bez koniecznej w tym sporcie pokory.

Osoby właśnie rozpoczynające swą przygodę z siłownią muszą widzieć, że zwykle trening obwodowy jest dedykowany osobom, które wracają do aktywności po dłuższej przerwie. Taki trening ma w praktyce pomóc w szybszym nabraniu siły oraz masy mięśniowej, chroniąc jednocześnie przez przeforsowaniem.

Jednakże w ćwiczeniach obwodowych podstawowym założeniem jest to, że ćwiczący zna właściwą technikę wykonywania ćwiczeń – bez spełnienia tego kryterium można zrobić sobie dużą krzywdę. W takim treningu ogromny nacisk kładzie się na ciężkie ćwiczenia z dużym obciążeniem, takie jak przysiad, martwy ciąg czy wyciskanie sztangi, a te zestawy są bardzo trudne technicznie i wymagają dużego doświadczenia.

Należy pamiętać, iż trening obwodowy to aktywność, która dedykowana jest szczególnie dla osób zaawansowanych i obeznanych już trochę z techniką ćwiczeń.

, , ,

Related posts

Chciałbyś osiągnąć beztłuszczową muskulaturę? Można stosować specjalne środki na masę

W ostatnich latach zapanował trend na ćwiczenia w siłowniach bądź salach ćwiczeń i kształtowanie sylwetki. Przodują w tym przede wszystkim panowie, aczkolwiek coraz częściej zdarza się, że też kobiety pragną modelować ciało z wykorzystaniem dokładnie zaplanowanych systemów ćwiczeń. O ile kobiety na siłowni pragną się przede wszystkim odchudzić i uzyskać ładna figurę, mężczyznom zależy przede wszystkim na budowaniu masy. Szczególny nacisk kładzie się na wypracowanie beztłuszczowej muskulatury.

Stylowe rowerki miejskie – a więc, jazda po mieście w ogromnym stylu

Każdziutki spośród nas ma pojęcie, co to bywa rower, a przynajmniej kojarzy, jak mniej więcej go opisać - "rowerek jest to dwukołowiec, wraz z siodełkiem, kierownicą, napędzany naszą własną siłą mięśni wraz z pomocą pedałów" - zwykle tyle wiemy na ich temat oraz tak prawdę mówiąc, nie musimy wiedzieć więcej o ich specyfikacji, chyba iż naprawdę nas to interesuje, oraz chcemy zerknąć "głębiej".

Polary mają szansę posiadać różnoraką grubość

Śpiwory są w różnej grubości

Jeżeli udajemy się na biwak, powinniśmy okazać się przygotowani na to, że będziemy potrzebowali kilku odpowiednich rzeczy, bez których taki wyjazd nie ma szansy się udać. Z tego powodu w pierwszej kolejności powinniśmy spojrzeć na śpiwory i zadecydować, które z nich będą dla nas dobre. Mamy szansę kupić takie, które będą rozpinane na całej długości, więc prościej będzie się w nie wchodziło, a w razie potrzeby, będziemy mogli z nich zrobić pojedyncze, duże przykrycie, ale mamy szansę kupić też takie, które w ogóle nie będą rozpinane oraz wtedy przypominają swoim wyglądem taką mumię. Poza tym różnią się one pomiędzy sobą grubością, więc musimy się zastanowić, czy będziemy potrzebować taki, który będzie nas grzał, czy starczy cienki, bo noce powinny być gorące.

Jak ćwiczyć, aby zyskać zamierzone rezultaty

Ćwiczenia na siłowni są w obecnych czasach bardzo najróżniejsze jak również mogą mieć rozmaite cele. Między innymi treningi na rzeźbę mogą dosyć się różnić od typowych ćwiczeń na siłę. W chwili wystąpienia rozmaitych pokus w postaci smacznych, ale tuczących ciastek, tłustych czipsów czy spędzenia połowy dnia w łóżku dobrze zatroszczyć o swoją kondycję jak również sylwetkę.

Cała prawda o odżywkach dla sportsmenów – Czytaj nasz artykuł i dowiedz się jaka jest najlepsza suplementacja!

Odżywki dla sportsmenów budzą mieszane uczucia. Dla poniektórych to syntetyczna substancja, którą trzeba mijać dużym łukiem, dla pozostałych - codzienne uzupełnienie diety. Czym są i jakich rezultatów możemy oczekiwać w trakcie ich przyjmowania? Suplementy diety dla sportowców, jak nazwa wskazuje, to preparaty mające uzupełniać dietę, najczęściej (chociaż nie za każdym razem) w ich składzie znajdziemy substancje, które występują naturalnie w ludzkim ciele albo dostarczane są wespół z pokarmem.

Latest posts

Rodzaje okularów – przeczytaj, które są dobre dla ciebie

Jeśli dopiero wybierasz się do okulisty, musisz zdawać sobie sprawę, iż nie ma jednego rodzaju okularów. O ile oprawki wybierasz samodzielnie, zależnie od osobistych upodobań i możliwości budżetowych, o tyle szkła dostosowane są do danej wady wzroku. Co trzeba o nich wiedzieć?

Wszędzie prezentuj się doskonale

Dowolna pani pragnie prezentować się świetnie. Nie tylko ubrania jak również dodatki nas upiększają, ale także zdrowy wygląd. Z tego powodu warto czasami sięgnąć po efektywne suplementy diety.

Kliniki typu in vitro w Polsce – prywatne leczenie niepłodności

in vitro bywa tematem niezwykle kontrowersyjnym, który to już od bardzo wielu lat wzbudza spore sensacje nie tylko pośród zwykłych ludzi, lecz także w polityce, a nawet w Kościele. Istnieje niewiarygodnie wielu zwolenników, jak i antypatów tej konkretnej metody zapładniania, lecz my dzisiaj nie będziemy o nich opowiadać, tyko skupimy się jedynie na samych faktach, zostawiając resztę Państwa ocenie.
Dzisiejszy temat jak można zauważyć obejmować będzie in vitro, czyli sztuczny sposób zapładniania, przy zastosowaniu jednakże prawdziwych, pochodzących od konkretnej kobiety oraz konkretnego mężczyzny komórek.