Zdrowie wydaje się być niezwykle istotnym aspektem ludzkiego funkcjonowania – trzeba je cenić oraz o nie dbać

„Szlachetne zdrowie…” – napisał w XVI wieku polski Jan Kochanowski. Jego słowa do dzisiaj wydają się być ważne, pomimo upływu lat. Zwykle jest bowiem tak, że nie dbamy o zdrowie, dopóki nie szwankuje.
Istnieje wiele chorób, które w ostatnim czasie stały się niejako chorobami naszej cywilizacji.

wypadki

Autor: Norio NAKAYAMA
Źródło: http://www.flickr.com
Dawniej na przykład mało kto był zbyt otyły czy miał cukrzycę. Dziś raczej jest to już norma, jak noszenie okularów. Znaczny procent ludzkości ma problemy ze wzrokiem, gdyż dużo czasu siedzimy wpatrzeni w ekran lub telewizor. Nasze oczy nie mają kiedy odpocząć. Wzrok psuje się już u coraz młodszych osób. Nawet przedszkolaki dzisiaj muszą nosić już okulary. Jednak o wzrok powinniśmy dbać niezależnie od tego, czy mamy okulary czy nie. Należy jeść dużo jagód i ryb, gdyż ich przyjmowanie korzystnie wpływa na nasz wzrok. Trzeba także troszczyć się o odpowiednie nawilżenie oczu i jeżeli mamy tendencję do przesuszania oraz łzawienia, to należy nabyć w aptece krople nawilżające albo sztuczne łzy. Wzrok – operacja zeza nfz – możemy również skorygować. Laserowy zabieg jest bezpieczny oraz nie ciągnie się długo. Dzięki niemu nie będziemy musieli już męczyć się codziennie z kontaktami lub okularami. Pamiętać jednak należy, że nie każdy ma możliwość poddać się zabiegowi i o tym zadecyduje okulista – centrum okulistyczne śląsk.

Wzrok jest jednym z naszych najbardziej potrzebnych zmysłów. Powinniśmy więc o niego troszczyć się i starać się, by dobrze służył nam do późnej starości, gdyż funkcjonowanie bez niego wydaje się być niezwykle skomplikowane.

, , ,

Related posts

W jaki sposób wybrać dobrą aptekę?

Przed tym dylematem staje każdy z nas – i nie jedynie w przypadku, kiedy nagle zachorujemy. Oferta farmaceutyczna jest obecnie niezmiernie bogata.
Niektórzy być może nie przywiązują ogromnej wagi do tego, w jakiej aptece zaopatrują się w lek, lecz może to być ogromny błąd.

Bank spermy wszystko uważnie sprawdza

Jeśli chcemy korzystać z cudzych komórek jajowych, albo z obcej spermy, bo jedynie tak będziemy mieli szansę wypełnić swe plany o dziecku, to powinniśmy zaznaczyć o paru sprawach.

Sprawna i efektywna sterylizacja butelek dla dzieci

Każda mama dobrze wie, jak znacząca jest prawidłowa higiena malca a także otoczenia, w jakim się ono znajduje. Sterylizowanie butelek to jedna z najistotniejszych rzeczy, jaką trzeba w sposób regularny wykonywać, wszystko po to, żeby butelki były pozbawione jakichkolwiek zarazków, a dziecko mogło pić z czystych butelek.

Fizjoterapia – zawód przyszłości!

Fizjoterapia to leczniczy kierunek powiązany z ochroną zdrowia a także przywracaniem straconej sprawności cielesnej osoby chorej. Renoma zawodu fizjoterapeuty rośnie w związku ze zmianami, które zachodzą w naszym społeczeństwie. Powiększająca się średnia długość życia a także ujemne konsekwencje rozwoju cywilizacyjnego powodują, że z roku na rok coraz to sporzej osób potrzebuje szeroko zrozumianej rehabilitacji (w tym zabiegów usprawniających), a również wsparcia w zakresie zdrowego stylu życia oraz podtrzymania sprawności cielesnej i psychicznej.

Latest posts

Skuteczne formy zdobywania środków na biznesowe pomysły, zalety i wady crowdfundingu.

Wiele osób mając świetny pomysł na swój biznes staje przed bardzo dużym problemem, w jaki sposób zdobyć na to środki. Niektórzy inwestują zebrane wcześniej pieniądze lub będą się posiłkować różnego rodzaju kredytami i pożyczkami. Lecz oszczędności niekiedy mogą nie wystarczyć, a pieniądze, które się pożyczy będzie trzeba kiedyś oddać, i to ze sporymi odsetkami.

Bądź aktywny zimą a więc zadbaj o własne ciało

Zima to okres, w którym możemy się skupić na przygotowaniu naszego naszego organizmu i sylwetki na sezon letni. Któż z nas nie chciałby bowiem pochwalić się na plaży wyrzeźbioną, zadbaną i muskularną sylwetką? Jeżeli pragniemy dobrze wyglądać w okresie letnim, wypada już dzisiaj zacząć od zmiany nawyków żywieniowych, rozplanowanie odpowiedniego treningu oraz zakup wejściówki na basen i siłownię.
Kluczem do sukcesu jeżeli rozważamy jako cel pracę nad ogólną kondycją i świetnie prezentującą się sylwetką jest odpowiednio przygotowany, mocny trening skrojony do naszych możliwości oraz zdrowa i pełnowartościowa dieta.

Bank spermy wszystko uważnie sprawdza

Jeśli chcemy korzystać z cudzych komórek jajowych, albo z obcej spermy, bo jedynie tak będziemy mieli szansę wypełnić swe plany o dziecku, to powinniśmy zaznaczyć o paru sprawach.

W jaki sposób wybrać dobrą aptekę?

Przed tym dylematem staje każdy z nas – i nie jedynie w przypadku, kiedy nagle zachorujemy. Oferta farmaceutyczna jest obecnie niezmiernie bogata.
Niektórzy być może nie przywiązują ogromnej wagi do tego, w jakiej aptece zaopatrują się w lek, lecz może to być ogromny błąd.

Sportowa rodzina, to szczęśliwa rodzina!

Wolny czas spędzają na wspólnym joggingu i przy basenach. Dla aktywnej rodziny, weekend przed telewizorem to strata czasu. Dla nich liczy się ruch, a swoim entuzjazmem pragną zarazić swoje latorośle. Ogromne znaczenie ma też należyty wybór dyscypliny sportowej, którą wszyscy będą mogli uprawiać z wielką frajdą. To może być: jazda na rowerze, jazda na rolkach czy piesze wędrówki.