Triathlon – mocny sport dla prawdziwych walczaków – na czym polega?

Trathlon to niesłychanie znojny i mocny sport dla prawdziwych twardzieli. Jest to stosunkowo młoda dyscyplina, która łączy w sobie trzy dziedziny sportowe – pływanie, bieganie na czas oraz kolarstwo. Aby uprawiać triathlon należy być mocarnym i wytrzymałym, konieczne jest też akuratne przygotowanie i triathlon trening, albowiem wykonywanie triathlonu angażuje każde grupy mięśni.

pływanie

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
W triathlonie liczy się oczywiście czas – zwycięża ten zawodnik, jaki w najkrótszym okresie ukończy wyścig oraz pomyślnie przejdzie przez każde trzy etapy zawodów. W triathlonie nietrudno o dyskwalifikacje, zatem startując w tych zawodach koniecznie należy zapoznać się z bieżącymi normami. Niedozwolone jest przykładowo posiadanie innych elektronicznych wyposażeń niż zegarek. Na etapie pływania nie można korzystać z żadnych urządzeń i sprzętów pływackich, takich jak płetwy. Najdłuższy obręb zawodów to trasa kolarska, w trakcie jakiej staruje się na rowerach szosowych lub czasówkach. Warto więc się do takiego wysiłku przygotować. Ci zawodowcy wiedzą jak to zrobić .

kolarstwo górskie

Autor: Kimon Berlin
Źródło: http://www.flickr.com

Ostatnim cyklem zawodów jest bieganie, wskazane jest pamiętać, że niedozwolone jest bieganie bez butów. Jak więc jasno widać, triathlon to faktycznie wymagający sport [bryczesy dla jeźdźca] – dla ludzi hartownych, ambitnych i potrafiących borykać się ze swoimi niedoskonałościami. Chociaż w zawodach tych każdy może wziąć uczestnictwo, jednakże konieczne jest dobre przygotowanie. Trening przygotowujący do triathlonu winien być odpowiednio dostosowany do każdego zawodnika, w zależności od tego czy ktoś jest amatorem bądź ma już za sobą pierwsze zawody triathlonowe. Ci trenerzy wiedzą jak dobrać odpwiedni plan .

Jeżeli regularnie będziemy ćwiczyć i trzymać się ustalonego harmonogramu, to z pewnością świetnie przygotujemy się do zawodów. W Internecie możemy odkryć niemało wartościowych rad i przykładowe harmonogramy, jakie pomogą nam przygotować się do zawodów. Porad możemy szukać również u profesjonalistów, którzy mają doświadczenie w tej dziedzinie sportowej.

, , ,

Related posts

Stylowe rowerki miejskie – a więc, jazda po mieście w ogromnym stylu

Każdziutki spośród nas ma pojęcie, co to bywa rower, a przynajmniej kojarzy, jak mniej więcej go opisać - "rowerek jest to dwukołowiec, wraz z siodełkiem, kierownicą, napędzany naszą własną siłą mięśni wraz z pomocą pedałów" - zwykle tyle wiemy na ich temat oraz tak prawdę mówiąc, nie musimy wiedzieć więcej o ich specyfikacji, chyba iż naprawdę nas to interesuje, oraz chcemy zerknąć "głębiej".

Chciałbyś osiągnąć beztłuszczową muskulaturę? Można stosować specjalne środki na masę

W ostatnich latach zapanował trend na ćwiczenia w siłowniach bądź salach ćwiczeń i kształtowanie sylwetki. Przodują w tym przede wszystkim panowie, aczkolwiek coraz częściej zdarza się, że też kobiety pragną modelować ciało z wykorzystaniem dokładnie zaplanowanych systemów ćwiczeń. O ile kobiety na siłowni pragną się przede wszystkim odchudzić i uzyskać ładna figurę, mężczyznom zależy przede wszystkim na budowaniu masy. Szczególny nacisk kładzie się na wypracowanie beztłuszczowej muskulatury.

Polary mają szansę posiadać różnoraką grubość

Śpiwory są w różnej grubości

Jeżeli udajemy się na biwak, powinniśmy okazać się przygotowani na to, że będziemy potrzebowali kilku odpowiednich rzeczy, bez których taki wyjazd nie ma szansy się udać. Z tego powodu w pierwszej kolejności powinniśmy spojrzeć na śpiwory i zadecydować, które z nich będą dla nas dobre. Mamy szansę kupić takie, które będą rozpinane na całej długości, więc prościej będzie się w nie wchodziło, a w razie potrzeby, będziemy mogli z nich zrobić pojedyncze, duże przykrycie, ale mamy szansę kupić też takie, które w ogóle nie będą rozpinane oraz wtedy przypominają swoim wyglądem taką mumię. Poza tym różnią się one pomiędzy sobą grubością, więc musimy się zastanowić, czy będziemy potrzebować taki, który będzie nas grzał, czy starczy cienki, bo noce powinny być gorące.

Jak ćwiczyć, aby zyskać zamierzone rezultaty

Ćwiczenia na siłowni są w obecnych czasach bardzo najróżniejsze jak również mogą mieć rozmaite cele. Między innymi treningi na rzeźbę mogą dosyć się różnić od typowych ćwiczeń na siłę. W chwili wystąpienia rozmaitych pokus w postaci smacznych, ale tuczących ciastek, tłustych czipsów czy spędzenia połowy dnia w łóżku dobrze zatroszczyć o swoją kondycję jak również sylwetkę.

Cała prawda o odżywkach dla sportsmenów – Czytaj nasz artykuł i dowiedz się jaka jest najlepsza suplementacja!

Odżywki dla sportsmenów budzą mieszane uczucia. Dla poniektórych to syntetyczna substancja, którą trzeba mijać dużym łukiem, dla pozostałych - codzienne uzupełnienie diety. Czym są i jakich rezultatów możemy oczekiwać w trakcie ich przyjmowania? Suplementy diety dla sportowców, jak nazwa wskazuje, to preparaty mające uzupełniać dietę, najczęściej (chociaż nie za każdym razem) w ich składzie znajdziemy substancje, które występują naturalnie w ludzkim ciele albo dostarczane są wespół z pokarmem.

Latest posts

Okulary przeciwsłoneczne w dobrej cenie

Kiedy nadchodzi wiosna, mnóstwo ludzi robi porządki we własnej garderobie. Grube, zimowe okrycia oraz swetry chowamy w głąb szafy, robiąc miejsce lżejszym ciuchom. Organizujemy inwentaryzacje letniego obuwia, niekiedy okazuje się, że musimy kupić dodatkową parę.

Pomyślmy w jaki sposób poprawić własne zdrowie

Corporate wellness jest znacznie częściej stosowane

Można stwierdzić, że im więcej pracujemy zawodowo, tym ciężej jest nam znaleźć czas na odpowiednie zadbanie o własne zdrowie. Przez to właśnie coraz częściej obywatele decydują się na używanie z usługi corporate wellness, gdzie odnajdą wiele ważnych rad odnośnie tego, co zrobić żeby ulepszyć swoją kondycję oraz radować się wspaniałym zdrowiem. Niesamowite w tym wszystkim jest to, że znajdziemy tutaj nie tylko właściwe ćwiczenia fizyczne, które nie zajmują wiele czasu, a równocześnie przynoszą wspaniałe efekty, ale także mamy szansę się zetknąć z treningiem umysłu, gdyż wiemy, że na dobre zdrowie wpływ posiada także nasza psychika, a zmęczony umysł nie będzie służył niczemu właściwemu.

Świeży look na wiosenne dni z soczewkami kontaktowymi

Jeżeli cierpimy na problemy z oczami, bądź też są dni, kiedy po prostu nie pasują nam okulary korekcyjne, warto przemyśleć sprawę soczewek. Walory płynące z takiego rozwiązania bywają ogromne, ale również bardzo prozaiczne. Weźmy pod uwagę, że szkła kontaktowe to wyjątkowa szansa na kontrolowaną zmianę image'u.