Nie mogę zajść w ciążę – co robić?

Test ciążowy po raz kolejny wykazuje pojedynczą kreskę, a w tobie narasta niepokój. Na szczęście bezpłodność można skutecznie leczyć.
Kłopoty z zajściem w ciążę są kobiet powodem ogromnego stresu.

magnez

biegam

Autor: Dave Wright
Źródło: http://www.flickr.com
Należy jednak pamiętać, iż niepłodność nie jest obecnie wyrokiem – można ją z sukcesem leczyć. Pierwszym znakiem alarmowym, jaki powinien cię skłonić do wizyty u medyka, jest rok bezowocnych starań o dziecko.polecam test sibo warszawa test sibo warszawaJeżeli w tym okresie ty ani twój partner nie wykorzystywaliście żadnej antykoncepcji jak też współżyliście z częstotliwością przynajmniej 4 razy w tygodniu, lekarz orzeknie bezpłodność jak też zacznie szukanie jej przyczyn. Miej na względzie, że diagnostykę bezpłodności prowadzi się równolegle u obojga małżonków. Doktor może wówczas zalecić tak zwany test na płodność.
Ażeby ustalić przyczyny bezpłodności, kobieta powinna poddać się badaniom ginekologicznym (wyjątkowo istotne będzie USG organów rodnych), badaniom hormonów jak też zrobić cytologię. Co więcej lekarz będzie śledził owulację. Jeśli wyniki wszelkich tychże badań są prawidłowe, kobietę doktor skieruje na histeroskopię i na rentgen (sprawdź to) narządów rodnych, by skontrolować, czy drożne są jajowody. Może się również okazać, iż zapłodnienie u konkretnej pary nie będzie możliwe ze względu na zupełny brak plemników w spermie mężczyzny albo nieodwracalnie zatrzymaną owulację u współmałżonki.

Wtedy dopuszcza się wykorzystanie nasienia anonimowego dawcy udostępnianego przez bank spermy albo zapłodnienie komórki jajowej pobranej od innej kobiety (może być to dawczyni anonimowa czy też osoba z rodziny kobiety.

, , ,

Related posts

Pomoc psychologiczna na terenie Katowic w jaki sposób szukać ?

W obecnych czasach istnieje większa świadomość tego jak ważne jest zdrowie psychiczne. Obecnie nie wstydzimy się tego, że idziemy do psychologa, bo dobrze wiemy, że może on pomóc nam poukładać sobie życie tak, by dobrze nam się żyło. Tak, więc naprawdę dobrze zainteresować się swoim zdrowiem psychicznym. Bo czasem wizyta u psychologa może rzeczywiście bardzo pomóc. Bardzo popularne jest poradnictwo psychologiczne w Katowicach. Jednak nie tylko w Katowicach.

Czy korzystnie jest kupować w aptece online?

Apteki internetowe – jak wszystkie inne typy sklepów online – mają swoje plusy i minusy. Wszystko uzależnione jest od tego, jakiego typu produktów potrzebujemy. Jeżeli sprawa nie jest pilna, niewątpliwie warto przejrzeć asortyment dostępny w internecie.

Profesjonalny logopeda wspomoże wyleczyć nawet najtrudniejsze wady mowy

Jak znakomicie wiadomo teraz ludzie muszą być coraz lepsi, żeby móc prawidłowo funkcjonować w życiu. Na nieszczęście w wielu przypadkach zdarzają się przeróżnego rodzaju uszkodzenia, które mogą spowodować, iż będzie się dużo gorzej działało w tego typu rzeczach, jak choćby w kontaktach międzyosobowych oraz pozyskiwaniu roboty.

Latest posts

Zdrowe odżywianie jest modne i korzystne

Dużo więcej wspomina się o tym, że człowiek musi się odżywiać zdrowo, jeść o stałych godzinach oraz konsumować około pięciu dań codziennie, ale jednocześnie w małych ilościach. Takie właśnie odżywianie powinno nam zagwarantować nie tylko niesamowitą figurę, ale również oraz ogromną siłę, jak i zdrowie, którym będziemy mogli radować się do później starości. Mimo wszystko co w takim razie należy spożywać, by naprawdę dobrze się żywić?

Co zrobić aby posiadać estetyczne i śnieżnobiałe uzębienie

Każdy człowiek pragnie posiadać piękne i białe uzębienie. Stan uzębienia jest jednym z kluczowych elementów rozsądzających o wyglądzie, także o zdrowiu całego ustroju. By uśmiech był piękny, oprócz typowego dbania o higienę zębów i jamy ustnej, przynajmniej dwa razy w roku należałoby odwiedzić stomatologa.

Powszechna dostępność medykamentów na najczęstsze przypadłości sprawia, że do lekarza nie chodzimy zbyt często

Spis dolegliwości, które staramy leczyć samodzielnie jest dość długi i bez przerwy się wydłuża. Miesiące, a nawet lata trwa oczekiwanie na wizytę u lekarza. Jeszcze jednym powodem do unikania gabinetów w ośrodkach zdrowia jest niechęć, by tak rzec, ogólnoludzka, do miejsc, które w jakikolwiek sposób łączą się z zastrzykami i innymi bolesnymi zabiegami. A niekiedy dolegliwości możemy wyleczyć samodzielnie, gdyż wcale nie są zagrożeniem dla życia.