Jak dobrać rakietę do tenisa do swoich potrzeb?

Tenis jest sportem na dzień dzisiejszy coraz bardziej popularnym. Jeszcze jakiś czas temu w Polsce panowało zazwyczaj zdanie, że jest to dyscyplina wyłącznie dla zamożnych osób, a więc w pewnym sensie elitarna. Ta tendencja z wolna się odwraca i obecnie coraz więcej ludzi młodych i starszych decyduje się na wypróbowanie własnych sił na korcie. Tenis bez wątpienia jest dyscypliną która wymaga dużej siły, a przy tym poprawiającą koncentrację i formę.

tenis

Autor: Steven Pisano
Źródło: http://www.flickr.com
Dlatego też niektórzy ludzie podejmują decyzję o nauce gry w tenisa w celu wypracowania idealnej sylwetki. Tenis należy bowiem do takich sportów, przy których gracz się bardzo męczy i w ten sposób traci wiele kalorii. Nauka tej dyscypliny najczęściej nie jest bardzo długa i problematyczna, rzecz jasna bardzo dużo uzależnione jest jednak od kondycji zawodnika. Dla zawodników, którzy uprawiają tenis od długiego czasu i są w tym na wysokim poziomie, coraz większe znaczenie ma sprzęt używany podczas gry. U niektórych już na samym początku rodzą się pytania, w pierwszej kolejności o dobór odpowiedniej rakiety tenisowej.

Aspekty, jakie należy brać pod uwagę

Rakieta tenisowa jest przyrządem, którego kupno wymaga przemyślenia wielu spraw. Oczywiście dla sporej liczby osób zasadniczą kwestią ograniczającą jest zasobność portfela (zobacz najlepsze rakiety tenisowe). Na szczęście rakiety do tenisa mają znaczną rozpiętość jeśli chodzi o ceny i szczególnie początkujący nie muszą od razu decydować się na te najdroższe. Również za niższą cenę można

tenis

Autor: adidas
Źródło: adidas

dopasować wyspecjalizowaną rakietę. Jej cechy uzależnia się w pierwszej kolejności od częstotliwości grania. Jasne jest, że dla osoby uprawiającej ten sport raz na jakiś czas rozsądnym wyborem będzie rakieta tańsza. Ponadto iatotna jest także płeć gracza i wiek, odmienne są bowiem rakiety dla najmłodszych, a osmienne dla dorosłych.

Dla wieloletnich graczy

Amatorzy tenisa, którzy grają już od wielu lat, zazwyczaj sami powiadają wiedzę jaki sprzęt dobierać do swoich możliwości.

Jeśli zainteresował Cię ten materiał, to nie zwlekaj oraz zobacz szczegóły na stronie (https://btune.pl/projekt/volkswagen-golf-vi-gti-35-jahre/). Z pewnością stwierdzisz, że tam też są to bardzo interesujące informacje.

Oprócz tego sportowcy zawodowi najczęściej mają swoje ulubione modele, do których są przywiązani. Należy dodać, że rakiety bardzo dobrej jakości i znanych marek zazwyczaj mają też odpowiednio wyższe ceny. Niektóre z nich sięgają nawet pułapu kilku tysięcy złotych – znacznie więcej zobaczysz na www na

, , , ,

Related posts

Stylowe rowerki miejskie – a więc, jazda po mieście w ogromnym stylu

Każdziutki z nas samych wie, czym jest rower, a przynajmniej kojarzy, jak mniej więcej go opisać - "rower to dwukołowiec, z siodełkiem, kierownicą, napędzany naszą siłą mięśni za pomocą pedałów" - zwykle tyle wiemy na ich temat i tak prawdę stwierdzając, nie jesteśmy zmuszeni wiedzieć więcej na temat ich specyfikacji, chyba iż naprawdę nasze osoby to zaciekawia, i chcemy zerknąć "głębiej".

Chciałbyś osiągnąć beztłuszczową muskulaturę? Można stosować specjalne środki na masę

W ostatnich latach zapanował trend na ćwiczenia w siłowniach bądź salach ćwiczeń i kształtowanie sylwetki. Przodują w tym przede wszystkim panowie, aczkolwiek coraz częściej zdarza się, że też kobiety pragną modelować ciało z wykorzystaniem dokładnie zaplanowanych systemów ćwiczeń. O ile kobiety na siłowni pragną się przede wszystkim odchudzić i uzyskać ładna figurę, mężczyznom zależy przede wszystkim na budowaniu masy. Szczególny nacisk kładzie się na wypracowanie beztłuszczowej muskulatury.

Polary mają szansę posiadać różnoraką grubość

Śpiwory są w różnej grubości

Jeżeli udajemy się na biwak, powinniśmy okazać się przygotowani na to, że będziemy potrzebowali kilku odpowiednich rzeczy, bez których taki wyjazd nie ma szansy się udać. Z tego powodu w pierwszej kolejności powinniśmy spojrzeć na śpiwory i zadecydować, które z nich będą dla nas dobre. Mamy szansę kupić takie, które będą rozpinane na całej długości, więc prościej będzie się w nie wchodziło, a w razie potrzeby, będziemy mogli z nich zrobić pojedyncze, duże przykrycie, ale mamy szansę kupić też takie, które w ogóle nie będą rozpinane oraz wtedy przypominają swoim wyglądem taką mumię. Poza tym różnią się one pomiędzy sobą grubością, więc musimy się zastanowić, czy będziemy potrzebować taki, który będzie nas grzał, czy starczy cienki, bo noce powinny być gorące.

Jak ćwiczyć, aby zyskać zamierzone rezultaty

Ćwiczenia na siłowni są w obecnych czasach bardzo najróżniejsze jak również mogą mieć rozmaite cele. Między innymi treningi na rzeźbę mogą dosyć się różnić od typowych ćwiczeń na siłę. W chwili wystąpienia rozmaitych pokus w postaci smacznych, ale tuczących ciastek, tłustych czipsów czy spędzenia połowy dnia w łóżku dobrze zatroszczyć o swoją kondycję jak również sylwetkę.

Cała prawda o odżywkach dla sportsmenów – Czytaj nasz artykuł i dowiedz się jaka jest najlepsza suplementacja!

Odżywki dla sportsmenów budzą mieszane uczucia. Dla poniektórych to syntetyczna substancja, którą trzeba mijać dużym łukiem, dla pozostałych - codzienne uzupełnienie diety. Czym są i jakich rezultatów możemy oczekiwać w trakcie ich przyjmowania? Suplementy diety dla sportowców, jak nazwa wskazuje, to preparaty mające uzupełniać dietę, najczęściej (chociaż nie za każdym razem) w ich składzie znajdziemy substancje, które występują naturalnie w ludzkim ciele albo dostarczane są wespół z pokarmem.

Latest posts

Czy warto studiować fizjoterapię?

Od paru lat mówi się, że tylko ścisłe kierunki gwarantują pracę a także płace na wysokim poziomie. Istnieją jednakże odstępstwa od tej zasady. Nie potrzeba studiować matematyki, aby móc nie martwić się o przyszłość.
Takim przykładem może być fizjoterapia.

Stylowe rowerki miejskie – a więc, jazda po mieście w ogromnym stylu

Każdziutki z nas samych wie, czym jest rower, a przynajmniej kojarzy, jak mniej więcej go opisać - "rower to dwukołowiec, z siodełkiem, kierownicą, napędzany naszą siłą mięśni za pomocą pedałów" - zwykle tyle wiemy na ich temat i tak prawdę stwierdzając, nie jesteśmy zmuszeni wiedzieć więcej na temat ich specyfikacji, chyba iż naprawdę nasze osoby to zaciekawia, i chcemy zerknąć "głębiej".

Jak skutecznie schudnąć

Jedyną metodą na zdrowe odchudzanie jest ograniczenie jedzenia, zmiana diety a także zwiększenie aktywności fizycznej. Wspomagacze odchudzania w postaci herbat lub tabletek odchudzających nie zdziałają nic bez twego wysiłku. Bez względu na to, czy pragniesz zrzucić parę czy kilkanaście kilogramów, wytyczne zdrowego, bezpiecznego chudnięcia są jednakowe. Główna różnica to czas dotarcia do celu.

Już dziś zmień cukrzone trunki na pyszne herbaty! Najsmaczniejsze są na pewno herbaty białe, Rooibos oraz zielone

Sportowy tryb życia asystuje coraz większej ilości obywateli. Są to naturalnie wyśmienite informacje dla całego społeczeństwa, bowiem codziennie z otyłością, cukrzycą i innymi chorobami boryka się mnóstwo osób. Na nieszczęście multum ludzi bagatelizuje ten temat w młodości, a później przez całe życie musi się zmagać z różnorodnymi dolegliwościami. W związku z tym już Dziś winniśmy wziąć zdrowie w swojej ręce.

Rodzaje okularów – przeczytaj, które są dobre dla ciebie

Jeśli dopiero wybierasz się do okulisty, musisz zdawać sobie sprawę, iż nie ma jednego rodzaju okularów. O ile oprawki wybierasz samodzielnie, zależnie od osobistych upodobań i możliwości budżetowych, o tyle szkła dostosowane są do danej wady wzroku. Co trzeba o nich wiedzieć?